SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 23:14
Teknik Direktör Markus Gisdol, Pendikspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu Görseli
SAMSUNSPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, Siltaş Yapı Pendikspor karşılaşması öncesi açıklamalarda bulunarak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik Direktörü Markus Gisdol, "Her zaman milli maçlar sebebiyle yeni bir başlangıç yaşarsınız. Bu milli maç arası da bizim için öyle oldu, 3 hafta boyunca maç yoktu. Takımdaki herkesin olduğu bir birliktelikle geçirdik biz bu zamanı. Ama bu dönemde çok iyi işler yaptık. Tabii bu süreçte sadece iki oyuncudan yoksun kaldık onlarda milli takımlarına giden Okan Kocuk ve Marius Mouandilmadji olmuştu. Yine oyuncumuz Lubomir Satka'da yaşadığı sakatlık sonrası ameliyat oldu ve sezonu kapattı. Çok şükür ki Satka'nın pozisyonunda oynayabilecek oyuncularımız var, bu da bizi mutlu ediyor. Ama çalışmalarımız da bu süreçte çok iyi gitti.

Bugün sahamızda oynayacağımız Siltaş Yapı Pendikspor maçına iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Zor bir maç olacak ve biz en iyi performansımızı sahada göstermeliyiz, çok iyi konsantreolmamız gereken bir karşılaşma. Ara transfer döneminde çok fazla transfer yapan ve iyi oyunculardan kurulu bir takıma karşı oynayacağız. Bu sebepten dolayı çok zor geçeceğini düşünüyorum. Hatta ikinci yarı başladıktan sonra alınan sonuçlara bakacak olursak rakibimiz belki de ilk 10 içerisinde yer alır diyebiliriz. Bu sebepten dolayı çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Ben geldiğim ilk günden beri oynamış olduğum bütün maçları kazanmak istiyorum. Her maçı ben kazanmak için oynarım. Bu sebepten dolayı her maçın önemi benim için eşit derecededir. Bütün maçları kazanmak için oynadık. Bu maçı da kazanmak için oynayacağız. Ben tecrübelerime dayanarak şunu söylemek istiyorum. Takım olarak bizim kendimize odaklanmamız gerekiyor her şeyden önce. Rakiplerin veya dışarıda neler oluyor buna çok odaklanmadan, gerekirse TV bile izlemeden sahaya odaklanmamız ve çok çalışmamız gerekiyor.

Tabii şunu belirtmem gerekiyor. Altyapıda inanılmaz işler yapılmış gördüğüm kadarıyla ve bunu görmek beni çok mutlu etti. Her yaş grubu için çok güzel işler yapılıyor ve takımlar da ellerinden geldiğince başarılı olmaya çalışıyor. Onlar bizim geleceğimiz, biz gelecekte de bugün nasıl onlara ihtiyaç duyduysak gelecekte de onlara ihtiyaç duyacağız ve olabildiğince genç takımdan A takıma oyuncu getirmeye çalışacağız. Kesinlikle bu şekilde devam etmeleri gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

 

0 Yorum

Yorum Yap