SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 22:37
Maçın ardından teknik direktör Markus Gisdol Görseli
SAMSUNSPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Trendyol Süper Lig'in 31. haftasında konuk ettiği Siltaş Yapı Pendikspor ile 0-0 berabere kalan Yılport Samsunspor'da teknik direktör Markus Gisdol karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktör Markus Gisdol, “Açıkçası mücadele beklendiği gibi zor geçti. Kendi stilimizi ortaya koymamız biraz zorlaştı. Çünkü rakibimizde aldığı topları uzun vurarak oynadı ve ön tarafta etkili oyunculardan kurulu bir takım. 3-4 pozisyon yakaladık ve onları iyi değerlendiremedik. Sonucunda üzüldük. Bu fırsatları değerlendiremiyorsanız da almış olduğunuz 1 puana mutlu olmanız gerekiyor.

 

Özellikle bugün maçta oyuncu değişikliklerini yaparken çok fazla risk almadık. Çok erken bir dakikada oyuncu değişikliklerini yapıp da takımın yapısını bozmak istemedim. Yapısını değiştirmiş olsaydım ve bu değişiklikleri erken yapmış olsaydım, rakibimiz de kontra ataklara dönecekti. Belki bu da bizim için dezavantaj olacaktı. Elde etmiş olduğumuz fırsatları iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Geldiğim günden beri Süper Lig'de her maçın çok zor olduğunu gördüm. Ona göre de tedbirler almaya çalışıyoruz. Ligin geri kalan kısmında da çok akıllıca oynamamız gerekiyor ve oyunumuzu en iyi şekilde göstermemiz gerekiyor.

 

Önümüzdeki hafta deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacağız. Kesinlikle zor bir maç olacak. Bugüne kadar deplasmanlarda oynamış olduğumuz maçlarda iyi bir performans gösterdik. Ama şimdi benim aklım Beşiktaş maçında değil, bugün oynamış olduğumuz karşılaşmada. Bu maçın güzel bir analizini yapıp bir sonraki maça en iyi yapıda, en iyi kadroyla çıkmaya çalışacağız. Beşiktaş maçından puan veya puanlar alacağımızı düşünüyorum ki bu saatten sonra artık bizim deplasmanlarda da puan almaya ihtiyacımız var ve bunun için çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Yorum Yap