• Samsun
  • Son Güncelleme 02:57
Yakakent'te hamsi festivali Görseli
SAMSUN

Yakakent'te hamsi festivali

Yakakent mantısı damak çatlatıyor Görseli
SAMSUN

Yakakent mantısı damak çatlatıyor

Yakakent ilçesini yaz döneminde ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin tercih ettikleri lezzetlerin başında coğrafi işaret tescili olan Yakakent mantısı geliyor.

Gelinlik hayali gerçek oldu Görseli
GÜNDEM

Gelinlik hayali gerçek oldu

Samsun'un Yakakent ilçesinde yaşayan özel eğitim öğrencisi Betül Erdoğan’ın (24) hayalini ailesi gerçekleştirdi. Düzenlenen damatsız düğünde genç kız gelinlik giyip dans etti.

Yakakent : Samsun’un turizm çekim noktası Görseli
SAMSUN

Yakakent : Samsun’un turizm çekim noktası

Yakakent, Samsun’un en önemli turizm noktalarından biri. Gerek doğal güzelliği, gerekse yöresel lezzetleri, kartpostallık günbatımı ve sahiliyle kente gelen turistlerin ilgisini çekiyor.

Yakakent’te muhteşem gün batımı Görseli
GÜNDEM

Yakakent’te muhteşem gün batımı

Samsun’un en önemli turizm noktalarından biri olan Yakakent ilçesi Karadeniz’de gün batımının en güzel seyredilebildiği yerlerin başında geliyor.

Yakakent’in 1 metrelik dar sokakları ilgi odağı oldu Görseli
GÜNDEM

Yakakent’in 1 metrelik dar sokakları ilgi odağı oldu

Samsun’un Yakakent ilçesinde, genişlikleri 1 ile 1,5 metre arasında değişen dar sokaklar, ilçe sakinleri tarafından normal olarak karşılansa da dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerin ise dikkatinden kaçmıyor.

Samsun'un maviye dönen tek ilçesi : Yakakent Görseli
SAĞLIK

Samsun'un maviye dönen tek ilçesi : Yakakent

Samsun’da Kovid-19 vaka sayılarındaki düşüş devam ederken 22-28 Mayıs tarihlerinde sıfır vaka görülen Yakakent ilçesi kentin risk durumunda mavi rengi alan ilk ve tek ilçesi oldu.