• Samsun
  • Son Güncelleme 06:42
Büyükşehir'den okullarda renkli etkinlik Görseli
EĞİTİM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi ve Gençlik Hareketi kapsamında öğrencilerin gönüllerine dokunuyor. Okul bahçelerini estetik dokunuşla muhteşem bir oyun alanına dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, Gezgin Kütüphane ve Açık Hava Sineması ile de çocuklara unutamayacakları anlar yaşatıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ‘Gençlik Hareketi’ etkinliği ve ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi kapsamında okul bahçelerini oyun alanlarına dönüştürüyor. Proje kapsamında Gençlik Hareketi üyeleri, Yakakent Karaaba Şehit Bayram Aksu İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. İlk olarak okul bahçesi çocuklar için rengarenk boyanarak, oyun alanları hazırlandı. Okul duvarları Küçük Prens teması ile süslendi. Etkinliğe 80 öğrenci katıldı.

ÇOCUKLAR AÇIK HAVA SİNEMASI İLE TANIŞTI

Açık hava sinemasının kurulduğu etkinlikte çocuklar patlamış mısır eşliğinde Küçük Prens filmini izledi. Ayrıca Gezgin Kütüphane ile çocuklar kitaplarla buluşturuldu. Öğrenciler, kurulan oyun istasyonlarında ise doyasıya eğlendi. Unutamayacakları güzel bir etkinlik geçiren öğrenciler Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

ÇOK GÜZEL BİR GÜN YAŞADIK

Öğrencilerden Beytullah Aksu, “Bugün bizim için muhteşem bir gün oldu. Çok eğlendik. Okul bahçemiz rengarenk oyun alanına dönüştü bir anda. Gezgin Kütüphane’de birçok kitabı inceleme fırsatı bulduk. Açık hava sineması izlemek de ayrıca güzeldi” yorumunu yaptı.

Hülya Kütük isimli öğrenci ise Gerçekten çok teşekkür ederiz, çok güzel alanlar yaptılar bize. Açık hava sineması çok güzel oldu. Her zaman her şeye ulaşma imkanımız olmuyor bizim. O nedenle bu etkinlik için ne kadar teşekkür etsek az” dedi.

 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap