• Samsun
  • Son Güncelleme 07:45
Atıl haldeki konteynerler kütüphaneye dönüştürdü Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Yakakent 100’üncü Yıl İlkokulu’nda 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi' kapsamında atıl durumda olan konteynerler yapılan çalışma ile kütüphaneye dönüştürüldü.
 

Yakakent ilçesinde bulunan 100’üncü Yıl İlkokulu'nda 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi' kapsamında atıl durumda bekleyen iki konteynerin kütüphaneye dönüştürülmesi için başlatılan çalışma tamamlandı. 

Kütüphane hakkında bilgi veren Yakakent 100’üncü Yıl İlkokulu Müdürü Kadir Bozkurt, "Okulumuz bahçesinde atıl durumda olan ve kullanılmayan konteynırımızın ilk önce çatı kaplamalarını değiştirdik. Kapılarını da değiştirdikten sonra boyasını yaparak dış cephesini güzelleştirdik.

İç mekanda çatı güçlendirme çalışması yaparak iç mekan yer kaplamalarını yenileyip duvarlarımıza alçıpen ve duvar kağıdı yaptıktan sonra tavan uygulaması ve ışıklandırma da yaparak güzel bir mekan haline getirdik" dedi.

Bozkurt, "Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi kapsamında kütüphane mobilyalarımız geldikten sonra konseptimize uygun olarak okulumuzda kullanılmayan masa ve sandalyeleri dekorasyon yaparak kütüphane ve zeka oyunları sınıfımızı oluşturduk.

2 bin adet kitap temin ettik ve hepsini tüm okul personeli ile birlikte kayıt altına aldık. Kütüphanemize kurduğumuz kütüphane programı ile hem tüm kitaplar kayıt altına alındı hem de öğrencilerimiz ve tüm velilerimiz doğal üye olarak kaydedildi. Tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yap