SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 20:18
Samsunspor’un transfer yasağı durduruldu Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Yılport Samsunspor'dan transfer yasağının durdurulduğuna yönelik açıklama geldi.
 

Spor Kamuoyu ve Samsunspor Camiamızın Dikkatine,

Bildiğiniz üzere, FIFA nezdinde görülen Novikovas davasında kulübümüz iki dönem transfer yasağı cezası almış ve anılan kararın hemen sonrasında, Avukatlarımız CAS nezdinde başvuruda bulunmuştu. Ancak, ne yazık ki CAS, FIFA’nın haksız kararını iptal etmemiş, aksine bu haksız kararı onamıştı.

Kulüp Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım’ın talimatıyla, Türk ve İsviçreli Avukatlarımız CAS kararına karşı İsviçre Federal Mahkemesi’ne geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir başvuruda bulundu ve CAS kararının iptalini talep etti. İsviçre Federal Mahkemesi, nihai kararını verene kadar FIFA'nın transfer yasağı kararını durdurdu. Söz konusu karar FIFA tarafından Kulübümüze ve TFF'ye bugün  tebliğ edildi.

Mevcut durumda, FIFA TMS sisteminde Kulübümüzün aleyhine uygulanan herhangi bir transfer yasağı geçen Cuma akşamı itibariyle bulunmamaktadır.

Kulüp Yönetimimiz  mevcut kadromuzu koruyarak, bu transfer döneminde eksik yerlere gerekli takviyeleri hocamız Markus Gisdol'un talimatları ile yapmayı planlanmaktadır.

Futbolcularımız ve teknik heyet sahada, taraftarlarımız tribünde, hukukçularımız mahkemede, bizler ise yönetimde olmak üzere sezonun son dakikasına kadar mücadele edeceğiz. Bizlere güvenenlerin güvenini asla boşa çıkarmayacağız. 

Birlikte Başaracağız!...

0 Yorum

Yorum Yap