• Samsun
  • Son Güncelleme 12:56
Büyükşehir Badminton Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Badminton Takımı, 11-15 Kasım’da düzenlenen 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu olurken bireysel yarışlarda ise 5 madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti.

19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası geçen 11-15 Kasım’da Samsun’da gerçekleştirildi. Samsun Okçuluk Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonada 240 kulüp mücadele etti. Şampiyonada Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Badminton Takımı 240 kulüp arasında Türkiye şampiyonu oldu. Tek Erkekler kategorisinde Miraç Kantar ikinci olurken Anıl Ulaç Atan ise üçüncülüğü elde etti. Çift Erkeklerde ise Buğra Aktaş ve Mehmet Can Töremiş birinci olarak altın madalya Kerem Acu ve Mustafa Samet Tuncer üçüncü olarak bronz madalya kazandı. 2022 yılında da takım halinde şampiyon olan Samsun temsilcisi geleneği bozmadı.

‘SPORCULARIMIZ BİZLERE BÜYÜK BİR GURUR YAŞATTI’

Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Süleyman Demirtaş, madalya kazanan sporcuları ve antrenörlerini tebrik ederek “Şehrimiz çok önemli bir spor organizasyonunu daha ev sahipliği yaptı. Samsun büyükşehir belediye Spor Kulübü sporcularımızda katıldıkları şampiyonada takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu ve ayrıca bireyselde 5 madalya kazandı. Sporcularımız bizlere büyük bir gurur yaşattı. Kulüp olarak birçok branşta takım halinde ülkemizde, Avrupa’da ve dünyada önemli başarılara imza atıyoruz ve bu gerçekten bizleri mutlu ediyor. Gençlerimiz, sporcularımız onlara verdiğimiz emeğin önemini bizlere başarılarıyla ispatlıyor. Bizler de Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü olarak gençlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap