• Samsun
  • Son Güncelleme 11:21
Bayram Bektaş: Ligin ilk maçına hazır çıkmak istiyoruz Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsunspor Teknik Direktörü Bayram Bektaş, "İlk maça tam anlamıyla hazır, ne oynamamız gerektiğini bilen bir kadroyla çıkmak istiyoruz" dedi.

Yeni sezonun ikinci etap kamp çalışmalarına Bolu’nun Gerede ilçesinde dün akşam yaptığı antrenmanla başlayan Samsunspor’da Teknik Direktör Bayram Bektaş, değerlendirmelerde bulundu.

 Görseli Samsunspor'da Başkan Yıldırım net konuştu...

İlk olarak Bolu kampını değerlendiren Bayram Bektaş, "Dün itibarıyla Bolu Gerede kampımızı başlatmış bulunuyoruz. Eksik futbolcularımız vardı. Bugün onlar geldi. Sadece Boldrin eksik onun dışında da 2 mevkiye daha takviye yapmamız gerekiyordu. Onlar da inşallah en kısa sürede gelir. Buradaki hazırlık maçlarımızla, sistemimizle, taktik çalışmalarımızla bu kampı da en üst seviyede bitirip inşallah Samsun’a döneriz" diye konuştu.

Samsunspor

"Ligin ilk maçına hazır çıkmak istiyoruz"

Bolu’da taktiksel antrenmanlar yapacaklarını belirten Bektaş, "Burada daha çok taktiksel, oyun planlarımızla alakalı, savunma ve geçiş prensipleri, hücum prensipleriyle alakalı bütünlüğü sahaya yansıtmak istiyoruz.

İlk maça tam anlamıyla en üst seviyede hazır, ne oynamamız gerektiğini bilen kadroyla çıkmak istiyoruz. Burada da hava şartları çok iyi. İnşallah 12-13 gün içerisinde bütün bu çalışmalarımızı sahaya en iyi şekilde yansıtıp, oyuncuları da buna başlattık.

Samsun’da, Kayseri’de başlattık. Bunlara çok iyi cevap veriyorlar. Ama bunu daha iyi pekiştirmemiz lazım. Hazırlık maçlarında da bunu daha iyi hale getirip, artık ne oynamak istediğimizi bütün takım halinde oynayan, oynamayan herkesin bilmesi gerekiyor.

Çocuklar çok özveri ile çalışıyor. Burada çok güzel bir ortam kuruldu. Aile ortamı var. Bunu otelde lobide de görüyoruz. Neredeyse her gün bir doğum günü kutluyoruz.

Güzel ve mutlu bir ortam var. İnşallah bunu lige girene kadar sürdürürüz. İlk maçta da bunu sahaya yansıtırız. Hem camiamıza hem de taraftarlarımıza galibiyeti getiririz inşallah" şeklinde konuştu.

 Görseli Samsunspor'da Bolu kampı başladı

Öte yandan 2. etap kamp hazırlıklarına başlayan Samsunspor’da 1. kampa götürülen 5, kadroda bulunan toplam 12 futbolcu Bolu-Gerede kampına götürülmedi.

Teknik Direktör Bayram Bektaş liderliğinde çalışmalarını sürdüren kırmızı-beyazlılarda ilk kampa götürülen futbolculardan Ensar Arslan, Furkan Fehmi Güneş, Eraldo Çinarı, Melih Okutan ve yeni transfer Amir Emin Arlı Bolu’da yapılan 2. etap kampına götürülmedi.

Toplam 12 futbolcusunu sezonun son kampına götürmeyen Karadeniz temsilcisinde kısa süre önce Fransa’nın Dijon takımından transfer edilen 2003 doğumlu ofansif orta saha oyuncusu Amir Emin Arli’nin kamp kadrosuna alınmaması dikkat çekti.

Samsunspor

12 oyuncu kampa götürülmedi

Kırmızı-beyazlılar ayrıca kadroda bulunan ve takım bulmaları için izin verilen oyuncuların da aralarında bulunduğu toplam 12 futbolcusunu kampa götürmedi.

Samsunspor’un Bolu kampında Sheldon Bateau, Guy Yameogo, Melih Altıkulaç, Talha Ulvan, Vukan Savicevic, Semih Altıkulaç, Amir Emin Arli, Eraldo Çinari, Furkan Fehmi Güneş, Ensar Arslan, Melih Okutan ve Elhadj Bah yer almadı. Kadroya alınmayan oyunculardan Sheldon 14 maçta 171 dakika, Yameogo 4 maçta 292 dakika, Melih Altıkulaç 7 maçta 504 dakika, Semih Altıkulaç 4 maçta 256 dakika, Talha Ulvan 1 maçta 71 dakika, Vukan Savicevic 2 sezonda 47 maçta 3 bin 434 dakika, Çinari 15 maçta 469 dakika, Ensar Arslan 6 maçta 71 dakika, Melih Okutan 26 maçta 1061 dakika ve Bah ise 8 maçta 267 dakika Samsunspor forması giydi. Amir Arli ve Furkan Fehmi Güneş ise Samsunspor formasını terletmeye şans bulamadı.

Kamp kadrosunda 5'i kaleci toplam 28 oyuncu yer aldı

Samsunspor’un 12 – 25 Temmuz tarihleri arasında Bolu Gerede’de yapılacak kampta yer alacak futbolcular şunlar:

Jakub Szumski, Aykut Özer, Alp Tutar, Nurullah Aslan, Ali Taha Demir, Alim Öztürk, Yusuf Abdioğlu, Yunus Emre Çift, Berk Taşkın, Mücahit Albayrak, Soner Gönül, Ali Ülgen, Şener Kaya, İsmael Diomande, Osman Çelik, Hasan Kılıç, Celil Yüksel, Cihan Kahraman, Muhammed Ali Özbaskıcı, Fernando Henrique Boldrin, Moryke Fofana, Arvydas Novikovas, Yusuf Ensar Poyrazlı, Polat Yaldır, Gauten Laura, Ahmet Sagat, Tomane ve Ali Kılıç.

Yorum Yap