SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 07:14
Nefes kesti Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde yapılan Solo Türk, Türk Yıldızları ve sahil güvenlik helikopter gösterisi nefes kesti.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Doğu Park sahil kısmında Türk Yıldızları, Solo Türk uçak ve sahil güvenlik helikopter gösterileri yapıldı. Binlerce Samsunlu, gösterileri izlemek için sahillere akın etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Türk pilotları hünerlerini sergiledi. Türk pilotlarının uçaklarla yaptığı akrobatik hareketler yürekleri ağza getirdi.


Saat 16.00’da başlayan gösterilerde ilk olarak sahil güvenlik helikopteri akrobatik hareketler yaptı. Daha sonra Solo Türk, Samsun semalarında belirdi.

Yaklaşık yarım saat süren gösteride yaptığı zorlu hareketlerle gökyüzünü süsleyen Solo Türk, son olarak yerini Türk Yıldızları’na bıraktı. Türk Yıldızları da havanın kapalı olmasına rağmen nefes kesen bir gösteri sundu. Gösteriler, uçakların selamlama geçişiyle sona erdi. Gösterilerde pilotlar vatandaşlardan büyük alkış aldı.


Yapılan gösterileri izleyen vatandaşlar, “Biz her yıl 19 Mayıs’ta Samsun’daki uçak gösterilerini izlemekten zevk alıyoruz. Kendimizi onların yerine koyuyor ve bizler de pilot olmanın hayalini kuruyoruz” ifadelerini kullandılar.


Gösteriler esnasında Doğu Park civarındaki tramvay, üst geçitler, cadde ve sokaklarda insan seli oluştu.

0 Yorum

Yorum Yap