• Samsun
  • Son Güncelleme 13:07
8 mahallenin yol çilesi bitiyor Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, Atakum ilçesinde 8 mahallenin ulaşım sıkıntısını sona erdirmek için Taflan-Özeren Mahallesi arasındaki 4 bin metrelik yolda başlattığı çalışmalar hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Her ilçede ekiplerimiz yol yapım çalışmaları ile ilgili olarak canla başla çalışmalarını sürdürüyor. Kendi imkanlarımızla geniş, konforlu ve ömürlük yollar yapıyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçe yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bir taraftan var olan yolları onaran bir taraftan yeni yollar yapan Büyükşehir Belediyesi, yol genişletme mesaisini de aralıksız sürdürüyor.

Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler Atakum İlçesi’nde Taflan-Özeren Mahallesi arasındaki 4 bin metrelik yolda genişletme çalışmaları gerçekleştiriyor. Yapılan çalışmayla 8 mahallenin kullandığı yolun genişliği 4 metreden 8 metreye çıkarılıyor.

‘ÖMÜRLÜK YOLLAR YAPIYORUZ’

‘Yol sorunu olan mahalle kalmayacak’ hedefine her geçen gün biraz daha yaklaştıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Biz göreve geldiğimizde bir söz vermiştik. ‘Yol sorunu olan mahalle kalmayacak’ demiştik. O hedefe her gün biraz daha yaklaşıyoruz. Her ilçede ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Planlamalarımızın çok önünde bir noktadayız.

Her ilçede ekiplerimiz yol yapım çalışmaları ile ilgili olarak canla başla çalışmalarını sürdürüyor. Kendi imkanlarımızla geniş, konforlu ve ömürlük yollar yapıyoruz. Atakum ilçesinde de ekiplerimiz 8 mahallenin kullandığı yolda çalışmalarını sürdürüyor. En kısa sürede o yolu tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine sunacağız” dedi.

GENİŞLETME SONRASINDA YOL KAPLAMASI YAPILACAK

Yapılan yol çalışması ile ilgili bilgi veren Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Atakum Şube Şefi Ahmet Salih Kılıçaslan, “Taflan-Özeren arasındaki yol çalışmamıza da başladık. Yolun uzunluğu toplamda 4 bin metre. Biz şu an bin 600 metrelerdeyiz. Önceliğimiz güvenli yol. Eski yolun genişliği 4 metreydi. Biz onu 8 metreye çıkarıyoruz. 2 aracın geçmekte zorluk yaşadığı yol bu çalışmayla geniş, konforlu ve güvenli hale gelecek. Genişletme çalışmalarının, ardından da üst kaplamasını tamamlayıp yolu vatandaşımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.‘YOL ÇİLEMİZ BİTİYOR’

Özeren Mahallesi Muhtarı Erol Çolak, yaşadıkları yol probleminin çözülmesi için ekiplerin çalıştıklarını belirterek “Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Yıllardır çözülmesini beklediğimiz bir sorundu. Artık bu sorun çözüme kavuşuyor. 8 mahallenin yol çilesi bitiyor” şeklinde konuştu. Çalışmanın tamamlanmasıyla daha güvenli ve konforlu hale gelecek yol için mahalle sakinleri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Yunus Yayla şunları söyledi: “Yapılan çalışma çok güzel oluyor. Bu yol çok kötüydü. İki arabanın buradan geçme şansı yoktu. Bu çalışma için ne kadar teşekkür etsek az. Allah Büyükşehir Belediyesi’nden razı olsun.”

 

 

0 Yorum

Yorum Yap