SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 09:11
Finlandiya'da "boy gösterdi" Görseli
BİLİM VE TEKNOLOJİ

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de her yıl düzenlenen teknoloji ve girişim sermayesi etkinliği Slush'a Türkiye'den katılan 30'dan fazla teknoloji girişimcisi, yatırımcı ve inovasyon tutkunlarıyla bir araya geldi.

Helsinki Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen, prestij ve katılımcıların niteliği açısından Avrupa'daki etkinlikler arasında özel bir öneme sahip olan Slush 2023'e Türkiye'nin farklı şehirlerinden katılan girişimciler, yeni teknoloji, hizmet ve ürünlerini uluslararası şirket ve teknoloji meraklılarına anlatma fırsatı buldu.

Küresel çaptaki girişim sermayesi fonlarının ve teknoloji girişimlerinin en üst seviyede temsil edildiği etkinlikte startuplar ve Türkiye girişimcilik ekosisteminden önde gelen paydaşlar "Invest in Türkiye" mesajı da verdi.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi öncülüğünde devlet kurumları, teknoloji şirketleri ve girişim sermayesi fon yöneticilerinden oluşan 24 kişilik heyet, Türkiye'yi temsil etmek ve küresel paydaşlarla bir araya gelmek üzere etkinlikte yer aldı.

Etkinliğe katılan Türk girişimciler, sunumlarını gerçekleştirecekleri yarışmalara katılarak, yeni müşteri ve pazarlara açılma, yatırım bulma, iş geliştirme ve uluslararası teknoloji şirketleriyle ortaklık kurma imkanı buldu.

Slush 2023'e Heybooster.ai, Macellan.net, Pivony.com, Vispera.co, 3pmetrics, Ara Robotik ve Yapay Zeka Teknolojileri, ByBike Mikromobilite, Crop Genius, Düşyeri/Uppy, GAMI Teknoloji, Hercules Biyomedikal Elektrik Elektronik, Quin Al Teknoloji, Remedi Teknoloji, SFM Yazılım Teknolojileri, Sizlik İş Proje Geliştirme ve Entegre Hizmet Çözümleri, Syntonym, Ural Telekomünikasyon Sanayi Ticaret, Counterfake Yazılım Teknoloji, Beebird Teknoloji, Octopus Teknoloji, Basecope Yazılım ve Sekgames Oyun Yazılım Teknoloji'nin aralarında bulunduğu 30'dan fazla Türk teknoloji girişimcisi katıldı.

Türk girişimciler, yapay zeka, çevre ve iklim, dijital sağlık, spor, oyun teknolojileri, yazılım, eğitim, finans ve robotik gibi alanlarda geliştirdikleri teknolojilerini tanıtarak, Türkiye'nin teknoloji ekosistemini küreselde temsil etti.

Yurt dışında yaşayan Türk diasporasının da Slush 2023'te yoğun olarak yer aldığı görüldü.

 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap