SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 21:23
Bu tatili herkes tercih ediyor Görseli
TURİZM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun’a gelen turist sayısı her geçen yıl artarken özellikle karavan turizmini geliştirmek için atılan adımların olumlu geri dönüşleri oldu. 77 şehir, 39 ülkeden gelen yerli ve yabancı turistler karavan tatili için Samsun’u tercih etti. Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait karavan park alanları, 3 aylık yaz döneminde 16 bin 676 tatilciyi ağırladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, karavan park alanlarına olan ilginin her geçen yıl daha da artığını belirterek “Yeni kazandırdığımız karavan park alanlarıyla birlikte Samsun, karavan tatilinin gözde şehri haline geldi” dedi.

Karavan turizmine olan ilgi hem dünyada hem de Türkiye’de her geçen yıl artarak devam ediyor.

Canik, Atakum ve Miliç’de yer alan üç karavan parkla, karavan tatilcilerinin rotasını Samsun’a çevirmeyi başaran Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu alanlarda tatilcilere sınırsız hizmet sunuyor. Misafirlere de tatilin, denizin ve doğanın tadını çıkarmak kalıyor. Sıcak duş, tuvalet, çamaşırhane gibi hizmetlerin yer aldığı karavan park alanını her yıl daha fazla turist ziyaret ediyor. 2023 yılının yaz döneminde Büyükşehir Belediyesi’ne ait karavan parkları 77 şehir, 39 ülkeden 16 bin 676 kişi ziyaret etti. 3 ayda tesislerde 982 karavan, 3 bin 603 çadır yer aldı.‘KARAVAN TATİLİNİN GÖZDE ŞEHRİ SAMSUN’


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun’un Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biri olduğunu belirterek “Kentimiz turizm anlamında birçok alternatife sahip. Denizimiz, sahilimiz, yeşil alanlarımız, doğamız görülmeye değer birbirinden güzel birçok nokta var. Turizm anlamında kentimizde yükselen bir trend var. Ziyaretçi sayımız her geçen yıl artıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizde turizm altyapısının güçlendirilmesi ve çeşitliliğinin artırılması için adımlar atmaya devam ediyoruz.

Özellikle son yıllarda karavan turizmine olan ilgi giderek artıyor. Bizde yaptığımız çalışmalar ile karavan sayımızı bu yıl artırdık. Karavan tatilcilerinin şehrimize olan ilgisinin de farkında olarak karavan park sayımızı 3’e çıkardık. Terme ve Canik’ten sonra bir Karavan Park alanını da Atakum ilçemizde oluşturduk. Yeni kazandırdığımız karavan park alanlarıyla birlikte Samsun, karavan tatilinin gözde şehri haline geldi” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap