• Samsun
  • Son Güncelleme 06:58
Büyükşehir’den her alanda destek Görseli
TARIM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Kavak Ceza İnfaz Kurumu iş birliğiyle gerçekleştirilen çalışma kapsamında Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlüler için özel bir çalışma gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından, kurum bünyesinde kurulan çilek bahçesi ve sera alanları için çilek fidesi, su deposu, damla sulama sistemi ve malç naylonu desteği verildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, gerek sosyal projeler, gerekse üretimin artırılmasına yönelik olarak toplumun her kesimine hitap eden çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor. Kavak Ceza İnfaz Kurumlar kampüsünde bulunan Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan hükümlülere mesleki bilgi ve beceri kazandırmak, aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yapılan çalışmalara Büyükşehir belediyesi de destek oldu.

Yapılan planlama sonucunda kurum bünyesinde mevcut alanlarda kurulan çilek bahçesi ve sera alanları için 15 bin adet çilek fidesi, 10 tonluk su deposu, sulama sistemi (3 dönüm alana yetecek kadar), malç naylonu (3 dönüm alan için) desteği verildi.   

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığında görevli Ziraat Yüksek Mühendisi Hicran Çıkış Kanca, “Kavak Ceza İnfaz Kurumlar kampüsünde bulunan hükümlüler için çilek bahçesi ve sera kurulması için çalışmalar başlatılmıştı. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak kurulan çilek bahçesi ve sera alanları için plastik depo, damla sulama borusu ve maç naylonu desteği verdik. Malzemelerimiz kuruma ulaşmasının ardından yerleştirme işlemleri yapıldı. Tarım alanında kentimizde toplumumuzun her kesiminden vatandaşlarımızı desteklemeye devam ediyoruz” dedi.


 

0 Yorum

Yorum Yap