SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 11:23
Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı 1. Lige yükseldi Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı, 31 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilen Güreş Ligi müsabakalarında 1. Lige yükselerek büyük bir başarı elde etti.

Konya’da Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda yapılan Grekoromen Stil 2. Lig Güreş müsabakalarında gerçekleşen final maçlarının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü kuruluşunun 3. yılında Grekoromen Güreş 1. Ligi’ne yükselme başarısı gösterdi.

3 gün süresince gerçekleştirilen güreş müsabakalarında 10 sporcusuyla başarıya imza atan Güreş Takımı Antrenörü Fatih Üçüncü yaptığı açıklama da “Öncelikle bize güvenerek Samsun’da güreş takımımızın kurulmasını sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e, Kulüp Başkanımız Sayın Süleyman Demirtaş ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Şehrimizde 3 yıl önce kurulan kulübümüz günden güne başarılar kazanarak Türkiye’de adından söz ettirmeye başladı ve inanıyorum ki bu devam edecek” dedi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Süleyman Demirtaş, “Güreş takımımız kuruluşunun 3. yılında büyük bir başarıya imza attı ve Grekoromen Stil Güreş 1.Ligine yükseldi. Antrenörlerimizi ve sporcularımızı tebrik ediyorum.  Kentimizdeki birçok spor branşında başarılar geliyor. Özellikle güreş branşında da bu çok güzel başarılar elde ediyoruz. Grekoromen Stil Güreş 1.Ligine yükselen takımımızın yükselen bu başarı trendini devam ettireceğine inancım tam” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap