SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 23:41
Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün madalya avcıları Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü başarılarına devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü çatısı altında bir araya gelen Samsunlu gençler her geçen gün başarılarına bir yenisini daha eklerken şampiyonluklar elde edip madalyalarla kente dönmeye devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü branşların Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonları çıkarak Samsun’un spordaki iddiasını bir kere daha ortaya koyuyor.

 

‘BADMİNTON’DA ÜST ÜSTE 3’ÜNCÜ KEZ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ SAMSUN BÜYÜKŞEHİR’
 

15-18 Kasım 2024 tarihinde Ankara Badminton Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlenen 19 yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Samsun Büyükşehir Spor Kulübü Badminton Takımı 430 puanla Türkiye Şampiyonu olma başarısı gösterdi. Bu şampiyonlukla Büyükşehir 2022, 2023 ve 2024 yıllarında Türkiye Şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı.
 

Şampiyonada 8 madalya kazanarak şampiyon olan takımın sporcularının sıralaması ise şöyle; tek bayanlar Ravza Bodur Türkiye Şampiyonu, çift erkeklerde Buğra Aktaş ve Mehmetcan Töremiş Türkiye Şampiyonu, tek erkeklerde Arda Doğaç Atan Türkiye 3’üncüsü, çift bayanlarda Defne Ilgın Koçak ve Aysu Arslan, Sinem Yıldız ve Ece Mert Türkiye 3’üncüleri son olarak karışık çiftlerde Sinem Yıldız ve Buğra Aktaş Türkiye Şampiyonu oldular.

 

‘11. ULUSLARARASI TÜRKİYE AÇIK TAEKWONDO TURNUVASI’NDAN 3 MADALYA’
 

11. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası (Turkish Open) 8-14 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlendi. Turnuvaya yaklaşık 60 ülkeden 1900 civarında sporcu katıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Sporcuları turnuvayı 3 bronz madalya ile tamamladı. Öte yandan 5 sporcu çeyrek finale kadar çıkma başarısı gösterdi.

Büyükşehir’de madalya kazanan sporcular Ege Arda Dönmez, Ecrin Karabıyık ve Ceylin Temir oldu.

Turnuvada Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcularından Ceylin Temir, Esila Yıldırım, Emir Muhsin Dülger ve Abdulkadir Aydınlı milli sporcu olma hakkı elde etti.

 

‘SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BADMİNTON’DA TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ OLDU’

 

11-14 Kasım 2024 tarihinde Ankara Badminton Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde düzenlenen 15 yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Badminton Takımı 240 kulüp içerisinde 4 madalya kazanarak Türkiye 3’üncüsü olma başarısı gösterdi.

Şampiyonada 4 madalya kazanan takım ise şöyle; Çift Erkeklerde Onur Acu ve Eren Yaman bronz madalya, Erham Şener ve Envar Şener ise gümüş madalya kazandı.

0 Yorum

Yorum Yap