SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 19:32
Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Senanur Çelik Romanya’da kürsüye çıktı Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Senanur Çelik, Romanya’da düzenenlenen Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı.

Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası, 7-10 Aralık tarihleri arasında Romanya’da düzenleniyor.

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından organize edilen şampiyonaya Romanya’nın başkenti Bükreş ev sahipliği yapıyor. Şampiyonada her sıklette ikişer olmak üzere Türkiye’yi toplam 16’şar kadın ve erkek toplam 32 sporcu temsil ediyor.

Şampiyonada ülkemizi ve şehrimizi temsil eden Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Senanur Çelik Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı ve bir başarıya daha imza attı.

Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda 53 kg'da Avrupa üçüncüsü olan Senanur Çelik’in başarısının ardından açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Süleyman Demirtaş “Milli sporcumuz Senanur Çelik’i tebrik ediyorum. Kulübümüzün sporcusu Senanur yıl boyunca yapmış olduğu çalışmaların karşılığını almış ve bizleri gururlandırmıştır. Başarısından dolayı sporcumuzu ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Eminim ki ülkemizin ve şehrimizin gençleri bu tür şampiyonayalarda boy göstermeye devam edecektir” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap