SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 02:17
Milliler Samsun kampını tamamladı... Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Artistik Buz Pateni Milli Takımı Samsun'da 7 Eylül'de başladığı kamp çalışmasını bugün tamamladı.

İlkadım Buz Sporları Salonu'nda 7 sporcu, 4 antrenör ile çalışan Artistik Buz Pateni Milli Takımı, 21-25 Eylül tarihleri arasında Almanya'da düzenlenecek Artistik Buz Pateni Challenger Serisi Nebelhorn Trophy (S) Şampiyonası'ndan olimpiyat kotası almayı hedefliyor. 

Numanoğlu'na milli görev

21-25 Eylül 2021 tarihleri arasında Almanya'nın Obersdorf şehrinde düzenlenecek olan Artistik Buz Pateni Challenger Serisi Nebelhorn Trophy (S) Şampiyonası'nda Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Artistik Buz Pateni Milli Takımı Kafile Başkanı olarak Davut Numanoğlu görevlendirildi. 

Ülkemizi temsil edeceğiz

Aynı zamanda Buz Pateni Federasyonu Karadeniz Bölge Sorumlusu olan Kafile Başkanı Numanoğlu, "Kafilemiz 2 haftalık milli takım hazırlık kampını İlkadım Buz Sporları Salonu'nda başarılı bir şekilde tamamladı. Milli Takım sporcuları ve antrenörleri ile birlikte Pekin Kış Olimpiyatları'na katılım için kota niteliğinde olan Challenger Nebelhorn Trophy Şampiyonası'na katılacağız. 4 sporcu ve 3 antrenörden oluşan Artistik Buz Pateni Büyükler (Kız-Erkek) Milli Takımımız ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek çaba göstereceklerdir" dedi.

Hedefte Pekin var

Numanoğlu ayrıca, "Samsun olarak son derece modern olimpik buz pateni tesisine sahibiz. Şehrimizden milli takımlarda yarışacak sporcular çıkarmayı hedefliyoruz. Milli takımlarda sporcu ve yönetici olarak görev almak büyük bir onur ve gurur vesilesidir" dedi.Milli Takım'ın hedefi ise kota alarak 2022'de Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenecek Kış Olimpiyatları'na katılmak" ifadelerini kullandı.

Samsun mükemmeldi

Sinem Pekder ise, "Samsun kampımız tüm olanakları ile çok güzeldi. Tesisler mükemmeldi ve bölge sorumlumuz bizimle çok iyi şekilde ilgilendi. Annemin yönlendirmesi sebebiyle buz pateni sporunu seçtim. Kariyerimde 2020 Avrupa Şampiyonası ve 2 kere Dünya Üniversiyad Şampiyonası'na katıldım. Balkan 6'ıncılığım ve Türkiye derecelerim var. 20 yıldır bu sporun içerisinde yer alıyorum. Hedefim 2022 Kış Olimpiyatları" dedi. 

Kendimi özgür hissediyorum

Başar Oktar, "Samsun ve buz çok güzeldi. Burada bizimle ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorum. Hedefim 2022 Kış Olimpiyatları'nda başarılı sonuçlara imza atmak. Buz pateni sporunu kendimi özgür hissettiğim için seçtim. yaptığım işten çok keyif alıyorum. Buz patenine başlayacak olanlara tavsiyem bu spor çok fazla fedakarlık istiyor. Ama bu sporun içerisine giren her birey çok mutlu oluyor" dedi. 

 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap