• Samsun
  • Son Güncelleme 17:07
Furkan Büyükgöze Dünya ikincisi... Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Milli para badmintoncu Furkan Büyükgöze, Brezilya’daki İşitme Engelliler Dünya Badminton Şampiyonası’nda dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun (TİESF) yaptığı açıklamaya göre Brezilya’nın Par de Minas kentinde 20 ülkenin katılımıyla devam eden şampiyonada milli sporcu Furkan Büyükgöze, tarihi bir başarıya imza attı. Aynı zamanda Samsun Konuşan Eller İşitme Engelliler Spor Kulübü sporcusu olan Furkan Büyükgöze, Brezilya’daki şampiyonada tek erkekler kategorisi final maçında Güney Koreli rakibi Myeongsoo Seo ile karşılaştı. Müsabakada rakibine mağlup olan Furkan Büyükgöze, gümüş madalyanın sahibi oldu.

TİESF Başkanı Kerim Vural, “İşitme engelli badminton tarihinde bir ilki gerçekleştiren Furkan, badminton tarihine adını yazdırdı. İnanıyorum ki Furkan'ın başarılarının devamı gelecektir” dedi.

Konuşan Eller İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı İlkay Kocabay da Türkiye ve Samsun’a bu başarıyı yaşatan sporcu ile gurur duyduklarını söyledi.

Sporcunun antrenörleri Burak Baloğlu ve Mazhar Büyükgöze ise bu derecenin büyük bir çalışmanın emeği olduğunu belirtirken, Furkan Büyükgöze'nin şampiyonada gümüş madalya kazanmasının Türkiye tarihinde bir ilk olduğuna vurgu yaparak hem Samsun hem de Türkiye adına mutlu ve gururlu olduklarını dile getirdiler. 

 

0 Yorum

Yorum Yap