SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 07:38
Emin Kar için anma gecesi yapılacak Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsunspor’a futbolcu, yönetici, başkan olarak hizmet eden ve geçen yıl yaşamını yitiren Emin Kar’ı ölümünün yıldönümünde ‘Kaptan’sız 1 Yıl, adı altında ‘Emin Kar Anma Gecesi’ organize edilecek

Samsunspor Kulübü’nün sembol isimlerinden Emin Kar için anma gecesi düzenlenecek. Samsunspor’a futbolcu, genel kaptan, idari menajer, yönetim kurulu üyesi, başkan olarak uzun yıllar hizmet eden Kar’ın 1. ölüm yıldönümünde, Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da anma etkinliği yapılacak. Program 18 Ekim Salı akşamı saat 19.00 başlayacak.

EMİN KAR KİMDİR? 
15 Ekim 1960’da Trabzon’da doğan Emin Kar, 1981’de Samsunspor’a transfer oldu. 20 Ocak 1989 kazasında engelli kalana kadar aralıksız Samsunspor forması giyen Kar, kazanın ardından bir daha yürüyemedi. Futbolu zorunlu olarak bırakan Kar farklı zaman dilimlerinde Samsunspor’a genel kaptan, idari menajer, başkan, yönetim kurulu üyesi olarak hizmet etti. Futbolculuğunda ‘Kırkayak Emin’, ‘Kaptan’ lakaplarıyla anılan Emin Kar, geçirdiği kalp krizinin ardından hastanede verdiği yaşam savaşını kaybetmiş ve 18 Ekim 2021 tarihinde vefat etmişti.


 

0 Yorum

Yorum Yap