SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 11:04
Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası milli takım seçme müsabakaları Samsun'da devam ediyor Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından düzenlenen Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası milli takım seçme müsabakaları Samsun'da devam ediyor.

Samsun İlkadım Okçuluk Salonu'nda başlayan ve 65 ilden 1723 sporcunun katıldığı şampiyonada, 15, 18 ve 23 yaş erkek ile kadın master kategorisinde sol kol müsabakaları yapıldı.

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, müsabakaların ardından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bilek güreşinde dünyanın en güçlü milli takımlarından birisi olduğunu belirtti.

‘REKOR KATILIM VE BÜYÜK BİR ŞAMPİYONA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR’

Kurt, "Samsun'da yaptığımız şampiyona ise 2024 yılında Avrupa Şampiyonası'na katılacak Bilek Güreşi Milli Takımı'mızı belirlemek için gerçekleştiriliyor. Turnuvaya 65 ilimizden bin 723 sporcumuz katılıyor. Böylesi büyük bir organizasyonu ilk defa gerçekleştiriyoruz. 19 masada süreklilik arz edecek şekilde binlerce sporcumuzun müsabakalarını yaptırıyoruz. 70’den fazla hakem arkadaşlarımız, gözlemcilerimiz ve bizler burada sporcu kardeşlerimize destek oluyoruz." dedi.

‘SAMSUN'DA ŞAMPİYONA 4 GÜN SÜRECECEK’

Kurt "Dün ve bugün sol kol yıldız ve genç kategorilerimizin müsabakaları vardı. Yarın ve cumartesi günü hem büyük erkek ve kadınlar kategorilerinde hem de engelli kategorisinde müsabakalar olacak. Bu kategorilerde dereceye giren sporcularımız Avrupa Şampiyonası için milli takımımıza seçilecekler. Yani burada şampiyon olan sporcularımız ülkemizi temsil edecek. Samsun'daki şampiyonaya çok ciddi bir katılım var. Bu da bizi sevindiriyor." ifadelerini kullandı.

2 Mart Cumartesi günü oynanacak final müsabakalarının ardından şampiyona sona erecek.

 

 

0 Yorum

Yorum Yap