SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 07:59
Vali Tavlı: “Sağlık turizmindeki yüzde 105’lik artış önemli ama yeterli değil” Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Valisi Orhan Tavlı, "Samsun'da sağlık turizmi anlamında hizmet alan hasta sayısı 2019 yılından bugüne kadar büyük bir artış göstermiş. 2019-2022 yılları arası hasta sayısı 14 bin 509’dan 29 bin 880’e yükselmiş. Yüzde 105 oranındaki bu artış ilimiz için elbette önemli bir başarı ama yeterli değil” dedi.


Vali Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı Şevket Cinbir ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek, yapılan çalışmalar ve Samsun sağlık verileri hakkında Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç’tan bilgi aldı. Samsun’un özellikle son yıllarda tamamlanan ve yapımı devam eden büyük sağlık yatırımlarıyla hem bölgenin hem ülkenin önemli sağlık merkezlerinden biri haline geldiğini ifade eden Vali Tavlı, “Sağlık Kenti Samsun kavramını daha da güçlü hale getiren bu çalışmalar, halen yapımı devam eden ve 2024 yılının ilk çeyreğinde hizmete girmesi planlanan 1103 yataklı Samsun Şehir Hastanesiyle daha iyi bir noktaya taşınacak. Samsun Valiliği olarak amacımız Samsun’u her alanda bulunduğu noktadan daha ileri bir noktaya taşıyabilmek. Sağlık alanında bu hedefimize ulaşabilmek için Sağlık Kenti Samsun'umuzu sağlık turizmi alanında da daha iyi bir noktaya taşımalıyız. Bu nedenle sağlık turizmi çalışmaları Valilik olarak kendimize öncelikli hedef olarak belirlediğimiz alanlardan biri. Sağlık Müdürümüzden bu konuda gerekli bilgileri aldık" diye konuştu."Amacımız Samsun’u sağlık turizmi alanında marka kentlerden biri haline getirmek"


Samsun'da sağlık turizmi anlamında hizmet alan hasta sayısının 2019 yılından bugüne kadar büyük bir artış gösterdiğine dikkat çeken Vali Tavlı, "2019-2022 yılları arası dönem hasta sayısı 14 bin 509’dan 29 bin 880’e yükselmiş. Yüzde 105 oranındaki bu artış ilimiz için elbette önemli bir başarı ama yeterli değil. Bu rakamı çok daha yukarılara taşımak için ilimizdeki tüm kamu-özel sağlık tesisimizle Valiliğimiz koordinasyonunda ortak çalışma ve projeler hazırlamak için planlamalarımızı yapıyoruz. Amacımız Samsun’u sağlık turizmi alanında marka kentlerden biri haline getirmek. Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğim inşaatı devam eden Samsun Şehir Hastanemiz bize bu hedefe ulaşmamız için önemli bir katkı sağlayacak. 310 bin metrekare kapalı alana sahip, bünyesinde en ileri tektik ve tedavi imkanlarının bulunacağı hastanemizin sürecini bu yönüyle de yakından takip ediyorum. İnşallah tamamlandığında hastanemiz hem şehrimiz hem bölgemiz hem de ülkemizin önemli sağlık tesislerinden biri olarak hem halkımıza hem de çevre ülkelerden gelecek kişilere hizmet verecek” şeklinde konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap