• Samsun
  • Son Güncelleme 02:36
Şehit Sözleşmeli Er Emrah Arslan, son yolculuğuna uğurlandı Görseli
SAMSUN

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan saldırı sonucunda şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Emrah Arslan, memleketi Samsun'un Vezirköprü ilçesinde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan saldırı sonucunda şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Emrah Arslan'ın cenazesi, memleketi Vezirköprü ilçesi Çorakdere Mahallesi'ndeki babaevinde helallik alınmasının ardından Osmandere Camisi'ne götürüldü.

Bir ay sonda evleneceği nişanlısı gözyaşı döktü


Buradaki törende şehidin annesi Sebahat ve babası Mürsel Arslan, kardeşleri ile şehidin bir ay sonra evlenmeyi planladığı nişanlısı Esra Akçay gözyaşı döktü. İkindi vakti cenaze namazını İl Müftüsü Seyfullah Çakır'ın kıldırdığı şehit Arslan’ın cenazesi, bir süre askerlerin omzunda taşındı. Daha sonra cenaze aracına konulan şehidin naaşı, aile mezarlığında dualarla toprağa verildi.
Cenaze törenine şehit Arslan'ın yakınlarının yanı sıra Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş, Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile milletvekilleri, kamu kurum ve kuruluşlarınnı temsilcileri, vatandaşlar katıldı.

 

Yorum Yap