SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 20:30
SASKİ’den hızlı çözüm Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü arıza ekipleri,7/24 herhangi bir olumsuzluğa karşı hazır bekliyor. Bu yıl 22 Kasım itibariyle SASKİ ekipleri, kanalizasyon ve içme suyu başta olmak üzere 26 bin 630 arızaya müdahale ederek sorunları çözüme kavuşturdu. Samsunlulara en iyi şekilde hizmet sunmak için ekiplerin var gücüyle çalıştığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  "Bölge bölge, nokta nokta, dağ-taş demeden görev yapıyor ve halkımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü, abone memnuniyetini sağlamaya yönelik geliştirdiği çözüm odaklı hizmet anlayışıyla da örnek gösteriliyor. Bu kapsamda Alo 153 Kent Yönetim Merkezi bünyesinde hizmet veren Çağrı Birimi ile, SASKİ tarafından vatandaşların ihbarlarına anında çözüm üretiliyor.

ARIZALARA ANINDA MÜDAHALE

Gelen ihbarlar doğrultusunda SASKİ İlçe Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler bu yıl 22 Kasım itibariyle 17 ilçede 23 bin 240 içme suyu, 3 bin 390 kanalizasyon arızası, 14 bin 977 kanalizasyon ve yağmursuyu hattında tıkanıklık arızalarına müdahale ederek sorunu ortadan kaldırdı. Ayrıca 335 içme suyu deposu temizliği, 18 bin 240 foseptik çekimi gerçekleştirildi. İçme suyu noktasında sıkıntı yaşanan yerlere de 7 bin 115 defa su tankeri ile içme suyu temini yapıldı.

EKİPLER 7/24 SAHADA

Sağlıklı ve sorunsuz altyapı hizmeti için ekiplerin gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “4.5 yıldır altyapıya yaptığımız yatırımlar, elde ettiğimiz başarı ve ivme yaşanan arızalarda da düşüşe neden oldu. İlimizin dört bir yanında altyapı konusunda hummalı bir çalışma içerisindeyiz.

4.5 yıldır yerin altını ilmek ilmek işliyoruz. Ekiplerimiz kırsalda adım atmadık mahalle bırakmadı. Bölge bölge, nokta nokta, dağ-taş demeden görev yapıyor ve halkımıza hizmet etmenin büyük bir onurunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmak için var gücümüzle çalışmaya davam edeceğiz" diye konuştu.

 

0 Yorum

Yorum Yap