• Samsun
  • Son Güncelleme 01:15
Parke tesisi Karadeniz’de bir İlk Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi kendi yaptığı üretimlerde dışardan alımlara oranla büyük karlılık elde ederken üretim alanını da genişletmeye devam ediyor

Robotik sistemle çalışacak tesis günlük 3 bin metrekare renkli, normal ve dekoratif kilit parke bordur üretimi kapasitesine sahip olacak.

parke

En yüksek kalite ve en uzun ömürlü parke üretimi noktasında sahip olduğu yüksek teknolojiyle Karadeniz Bölgesinde ilk olma özelliği taşıyan tesisle, girdi maliyetlerinde karlılık sağlanması hedefleniyor.

SASKİ’YE BETON BORU ÜRETECEK

Tesiste üretilecek en önemli ürünlerden birini de SASKİ’ nin altyapıda kullandığı beton borular oluşturacak. Tesis, ayrıca günlük ortalama 600 boru üretme kapasitesine sahip olacak. Prefabrik Beton Altyapı elemanlarının üretiminin de yapılacağı tesis bu alandaki yatırımların karlılığını da maksimuma çıkaracak.

parke

Tekkeköy ilçesinde yükselen inşaatın fizibilite çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından yapıldı. İnşaatına başlanan tesisin kısa sürede bitirilmesi için aralıksız çalışılıyor.

 Görseli Büyükşehir yaptığı yatırımlar ile hizmetleri 4'e katladı

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Milletin bir kuruş parasının boşa harcanmasına müsaade etmeyeceğimize söz verdik.

O yüzden çalışmalarımızı yaparken en karlı hangisi ise şehrimiz için onu tercih ediyoruz. Her alanda üreten bir belediye olarak yaptığımız işlerde yüksek verimlilik elde ediyoruz. Yapımına başladığımız bu tesiste bize yeni bir ivme katacak. Şimdiden Samsunumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 Görseli Bisiklet Yolu tamamlandı

Yorum Yap