SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 14:16
Moral düzelten etkinlik Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan yaşlılar gönüllerince eğlenerek güzel bir gün geçirdi.


Sosyal belediyecilik alanındaki çalışmalarıyla örnek olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, yaşlı ve engelli vatandaşlara özel hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, evlerinde sağlık, fizyoterapi, psikolog, beslenme danışmanlığı, temizlik, çamaşırhane, sıcak yemek, kişisel bakım ve kuaförlük hizmeti verdiği yaşlıları bu kez eğlence etkinliğinde buluşturdu. 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü sebebiyle Kurupelit Düğün Salonu’nda gerçekleşen eğlenceye Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İdris Akdin ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı personelleri ile 90 yaşlı vatandaş katıldı.

Anlamlı etkinlikte yemek ikramının ardından yerel sanatçıların Türk Halk Müziği konserini izleyerek türkülere eşlik eden yaşlılar, dans edip gönüllerince eğlendi. Keyifli geçen 3 saatlik programın ardından da yine araçlarla evlerine götürüldü.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yaşlı ve Sağlık Hizmetleri Birimi Sorumlusu Eda Günaydın, yaşlıları memnun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak, evlerinde ziyaret ederek onların ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar yaptığımız yaşlılarımız için eğlence etkinliği düzenledik. Çünkü bu tür faaliyetler onlar için çok önemli.

Hem bir araya gelip sohbet etme fırsatı buluyorlar hem de moral bulup eğleniyorlar. Onlarla çok güzel vakit geçirdik. Her birinin ellerinden öpüyoruz. İnşallah başka etkinliklerde de bir araya geleceğiz” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap