SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 21:03
İlkadım’a iki yeni imar yolu Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi bir taraftan var olan yolların kalitesini yükseltirken bir taraftan da yeni imar yolları açıyor. Bu kapsamda İlkadım ilçesinde iki ayrı noktada başlatılan yeni imar yolu çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yeni imar yollarıyla kent içi trafiği rahatlatacak yeni güzergahlar oluşturulduğunu söyledi.


Samsun’un 17 ilçesinde yol yapım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan da yeni imar yolları açarak şehrin ulaşım altyapısını güçlendiriyor. İlkadım ilçesinde iki ayrı güzergahta başlatılan yeni imar yolu çalışmaları devam ediyor. Derecik Mahallesi’nde Cumhuriyet Caddesi’nde 400 metre uzunluğunda 25 metre genişliğindeki, Tepecik Mahallesi’nde 1532. Sokak’ta da 800 metre uzunluğunda 25 metre genişliğindeki yeni imar yollarında Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin çalışmaları aralıksız sürüyor.


 

‘YEŞİLKENT KAVŞAĞINA ALTERNATİF’
 

Yeni imar yolu çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı İlkadım Şube Şefi Oktay Altun, “İlkadım ilçesinde yeni imar yollarının yapılmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Derecik Mahallesi’nde 400 metrelik yeni bir imar yolu açıyoruz. Bu yolun en önemli özelliği Anadolu Bulvarı’na bağlanması. Yeşilkent Kavşağı Karayolları’nın çalışması nedeniyle trafiğe kapandığında bu yol daha da önemli hale gelecek.

Biz de en kısa sürede buradaki çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz. Bir başka çalışmayı da Tepecik Mahallesi’nde 1532. Sokak’ta başlattık. Orada da 800 metre uzunluğunda 25 metre genişliğinde yeni imar yolu açıyoruz. Her iki yolu da kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız” dedi.


 

‘ULAŞIM ALTYAPISI ÇOK GÜÇLENDİ’
 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yeni imar yollarıyla kent içi trafiği rahatlatacak yeni güzergahlar oluşturulduğunu belirterek “Gerek kırsal mahallerimizde gerek kent merkezinde yol çalışmalarımızı ekiplerimiz aralıksız sürdürüyor. Bir yandan mevcut yolları yeniliyoruz bir yandan da yeni imar yolları açıyoruz. Gerekli planlamalar ve tespitler doğrultusunda yeni imar yollarımızın güzergahları belirleniyor.

Özellikle ulaşım noktasında kentimizde vatandaşlarımız için çok büyük bir yatırımı 4,5 yılda hayata geçirdik. Kentimizin ulaşım altyapısı çok güçlü bir noktaya geldi. Yeni yollarla daha da güçleniyor. Bu kapsamda ekiplerimiz İlkadım ilçemizde iki önemli yerdeki yeni imar yollarını kısa sürede tamamlamak için çalışıyor” şeklinde konuştu.

 

0 Yorum

Yorum Yap