• Samsun
  • Son Güncelleme 18:56
Depremzede çocuklara atlı terapi Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Deprem bölgesinden Samsun'a gelen afetzede çocuklara atlı terapiyle moral buldu

Samsun’a gelen depremzedelerin yaşadıkları travmaları unutturmak ve moral bulmalarını sağlamak için sosyal sorumluluk projeleri düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, depremin yaşandığı 11 ilden Samsun’a gelen minik çocukları Atakum ilçesinde bulunan belediye bünyesindeki Atlı Spor Tesisi’ne götürdü. Burada unutulmaz bir gün yaşayan minik çocuklar hayatlarında ilk defa ata bindi.

Tesiste bulunan görevlilerin kontrolünde ata binen çocuklar çok mutlu olduklarını ve ata binmenin güzel bir his olduğunu söylediler.At binme deneyiminin yanısıra çocuklar farklı etkinliklerle de eğlendi

"Yıl boyunca etkinlikler devam edecek"

Yapılan etkinlik hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Savaş Keskin, “Büyükşehir Belediyesi Gençli Hareketi olarak ‘İdeallerin ülken kadar büyükse büyükşehir seni çağırıyor’ sloganıyla yola çıktık. Büyükşehir Belediyesi çatısı altında kurulan kulüplerimizle çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bugün de sosyal sorumluluk kulübünün deprem bölgesinden gelen misafir öğrencilere yaptığı etkinlikle bir araya geldik. Ata binme, yüz boyama gibi çeşitli etkinliklerle öğrencilerimizin biraz olsun güzel vakit geçirmelerini sağlamak, travmalarını azaltmak istiyoruz. Bu etkinlikle daha üst yaş gruplarına da yıl boyunca devam edecek. Burada 11 ilden gelen çocuklarımız mevcut” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap