• Samsun
  • Son Güncelleme 18:21
Çilek ve Aronya Fidanı Dağıtıldı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Büyükşehir'den tarıma tam destek

Çilek fidesi ve aronya fidanı dağıtım töreninde üreticilerle buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun’da verilen destekler Türkiye’nin hiçbir yerinde verilmiyor. Türkiye’de en üst düzeyde destek Samsun’da veriliyor. Bir de bunu Samsun Tarım İl Müdürlüğü ile birleştirince desteklerimiz daha da güçleniyor. Hedefi tam 12’den vurmak buna deniyor" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi kentin tüm ilçelerinde kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle üreticilere verdiği fide ve fidan desteğini sürdürüyor. Destek kapsamında bu kez de İlkadım ilçesi Ahullu Mahallesi'nde çilek fidesi ve aronya fidanı dağıtım töreni düzenlendi.

Törene Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, teknik personel ve üreticiler katıldı. Proje kapsamında 8 ilçede 56 üreticiye 110 dekar alanda 500 bin adet çilek fidesi, 12 ilçede 33 üreticiye 54 dekar alanda 11 bin 880 adet aronya fidanı dağıtıldı.

TARIMSAL DESTEKLEMEDE HEDEFİ 12'DEN VURUYORUZ
Törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tarıma verdikleri desteği her yıl artırarak sürdüreceklerini ifade ederek, "Tarıma her yıl yüzde 50 daha fazla kaynak ayıracağız. Tarım politikamızla Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz. Samsun’da verilen destekler Türkiye’nin hiçbir yerinde verilmiyor. Türkiye’de en üst düzeyde destek Samsun’da veriliyor. Bir de bunu Tarım İl Müdürlüğü ile birleştirince desteklerimiz daha da güçleniyor. Hedefi tam 12’den vurmak buna deniyor" dedi.

HER ZAMAN YANINDAYIZ
“Siz yeter ki üretin her zaman yanındayız” diyerek üreticilere seslenen Başkan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Arazisi ve zamanı olan vatandaşlarımız mutlaka bu desteklerden yararlansın. Hatta daha fazlasını istesin bizden. Biz tarımsal destekler noktasında her zaman vatandaşımızın yanındayız. Gerçekten üretin. Bunlar gerçekten ciddi gelir getiriyor. Aynı zamanda aronya ve çilek sağlık açısından da çok faydalı ürünler."

xxx

0 Yorum

Yorum Yap