SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 23:01

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi yeni bir yaşam alanını daha şehre kazandırıyor. Atakum ilçesinde yapımı devam eden Kütüphane Park ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Köksal, “Her yaştan insana hitap edecek muhteşem bir park inşa ediyoruz” dedi.

Yeşil alanların ve vatandaşların vakit geçirebileceği sosyal alanların sayısını her geçen gün artıran Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesinde Alparslan Bulvarı’nda Emek Park’ın olduğu alana da yepyeni bir soluk kazandırıyor. İnşaat çalışmaları başlanan Kütüphane Parkı, her yaştan insana hitap edecek bir anlayışla tasarlandı. Toplam 10 bin 702 m2 alanda yapılan projede yürüyüş yolları, gezinti yolları, çocuk eğlence alanları, spor ve egzersiz alanları, kitap okuma alanları ve yeşil alanlar yer alıyor. Proje kapsamında 200 ağaç ve çeşitli süs bitkileri dikilmesi de planlanıyor.

“MUHTEŞEM BİR PARK İNŞA EDİYORUZ”

Kütüphane Parkı projesi ve çalışmalarla ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Köksal, “En güzide ilçelerimizden biri olan Atakum’a yakışır bir park inşa ediyoruz. Bu bölgede vatandaşlarımızın park ve yeşil alan ihtiyacı vardı. Alparslan Caddesi’nde Kütüphane’nin hemen yanında 10 bin 702 m2 alanda çok güzel bir park yapıyoruz. İsmi de Kütüphane Parkı. 800 metre gezinti ve yürüyüş yolu olacak. Çocuk eğlence alanları, spor ve egzersiz alanları, kitap okuma alanları olacak. Kent mobilyaları olacak. Yeşili bol çok güzel bir park. Bu alana 4 bin küsur bitki dikilecek. Yani her yaştan insana hitap edecek muhteşem bir park inşa ediyoruz” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap