• Samsun
  • Son Güncelleme 07:15
Büyükşehir’den FİFA standartlı iki futbol sahası Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atakum ilçesine FIFA standardında 2 futbol sahası kazandırıyor.500 kişi seyirci kapasiteli Kurupelit Futbol Sahası ve 706 kişi seyirci kapasiteli Çobanözü Futbol Sahası inşaatı hızla yükselmeye devam ediyor. Yüzde 25’i tamamlanan iki projeyle ilgili konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir; Bu şehrin spordaki potansiyeline katkı sunmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi spor alanında yaptığı yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Spor Kenti unvanına katkı sunmak adına çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesinde FIFA standardında 2 futbol sahası inşa ediyor.

KURUPELİT FUTBOL SAHASI

Atakum'un Büyükoyumca Mahallesi'nde 1695 metrekarelik alanda inşa edilen 500 kişi seyirci kapasiteli FIFA standardındaki Kurupelit Futbol Sahası inşaatında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Antrenman sahası, soyunma odası, hakem ve antrenör odaları, depolar ve 140 araçlık otoparkın yer aldığı projenin %25’i tamamlandı. 151 milyon 476 bin TL bütçelik projenin 2024 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

ÇOBANÖZÜ FUTBOL SAHASI

Büyükşehir Belediyesi,  Atakum ilçesinde FIFA standartlarında bir futbol sahasını da Çobanözü mahallesine kazandırıyor.706 kişi seyirci kapasiteli Çobanözü Futbol Sahası, 2950 m² alanda inşa ediliyor. sentetik futbol sahası, tribün alanı, kafe, antrenör odaları, soyunma odaları ve fitness salonundan oluşuyor.  Çalışmaların hızla sürdüğü proje de fiziki gerçekleşme %25’e ulaştı. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Spora çok önem veriyoruz. Sahalar, spor salonları inşa ediyor, sporcularımıza her alanda destek veriyoruz. Bu şehir spor kenti. Bizde var olan potansiyeli artırmak adına sahalar inşa ediyoruz. Atakum ilçemize de 2 saha kazandırıyoruz. FİFA standartlarında. Gençlerimiz, çocuklarımız o sahalarda kendini geliştirecek, yetiştirecek. Amatör sporumuzun saha sorunu olmayacak. Proje inşaatlarımız devam ediyor. En kısa zamanda tamamlayarak bu şehrin hizmetine sunacağız” dedi

 

0 Yorum

Yorum Yap