• Samsun
  • Son Güncelleme 12:26
Büyükşehir gücüne güç kattı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 7 kamyon, 4 ekskavatörü daha araç filosuna dahil etti. 4 yılda 509 yeni aracı hizmete alan Büyükşehir Belediyesi gücüne güç kattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir “Kiralama dönemini kapattık verimliliğimiz daha da arttı. Şu anda 34 tane tesis ve toplam bin 165 aracımızla bu güzel şehre hizmet üretiyoruz. Türkiye'nin araç envanteri açısından en güçlü belediyelerinden biriyiz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi araç filosunu genişletmeyi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi 2023 yılında 114, 4 yılda ise 509 yeni araç alarak araç sayısını bin 165 ‘e yükseltti.

Yeni alınan araçlardan 4 ekskavatör ve 7 kamyon da bugün düzenlenen törenle hizmet vermeye başladı. Törene Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcıları Ahmet Bayır ve Şenol Yıldız, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Recep Kemal Certel, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, daire başkanları ve personeller katıldı. Hizmete alınan araçların test sürüşünü ise Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir gerçekleştirdi.


 

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ ARAÇ FİLOSUNA SAHİP BELEDİYESİYİZ

Toplam bin 165 araçla Türkiye'nin araç envanteri açısından en güçlü belediyelerinden birisi olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yeni gücümüze güç kattık. Kiralama dönemini kapattık verimliliğimiz daha da arttı. 2020 öncesinde belediyenin hizmet için oluşturduğu tesis sayısı 17. 4.5 yılda biz ilave 17 tane daha tesis oluşturduk. Şu anda 34 tane tesis ile bu güzel şehre hizmet üretiyoruz diyerek şunları söyledi:

“Alt yapıda vatandaşa hizmet üreten tesisler bunlar. 2020 yılında 74 tane,2021'de 186 ilave, 2022'de 135, 2023'te de 114 araç ile toplam 509 aracı bünyemize kattık. Şu anda toplam bin 165 aracımızla Türkiye'nin araç envanteri açısından en güçlü belediyelerinden biriyiz. Bunları bugünkü bedellerle yeniden satın alsak yaklaşık 3 milyar lira. 4.5 yılda araç 3 milyar liralık araç ve iş makinesi satın aldık. Bu araçlara göz bebeğimiz gibi bakmak zorundayız. Bu araçları optimum düzeyde kullanırsak 30 yıl bu şehre bunlar hizmet eder.”

Samsun’un belediyecilikte bölgenin merkezi olduğunu ve Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu dile getiren Başkan Demir, “4.5 yıl oldu. Türkiye'de herhalde en hassas davranan en büyük yatırımı yapan bunun da meyvelerini gören şehrine yansıtan belediyeyiz. AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz bey de 4 dönem Samsun'da başarılı bir belediyecilik yaptı. Biz ondan sizlerle birlikte bayrağı devraldık. 4.5 yıldır sizlerle birlikte hizmetlerimize devam ediyoruz” diye konuştu.
 

0 Yorum

Yorum Yap