• Samsun
  • Son Güncelleme 04:02
Büyükşehir Belediyesi Kastamonu'ya yardıma koştu Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından bölgeye yardıma koştu.

Yangın, sel, deprem, heyelan gibi doğal afetlerde gerek müdahale ekipleri gerekse de sosyal desteklerle hemen yardıma koşan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Alaçam ve Yakakent ilçelerinde yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmak için mücadele ediyor.

büyükşehir

Ayrıca selin vurduğu Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine de yardıma koştu. Bozkurt ilçesine araç ve personel desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri bölgede temizlik çalışmaları için de seferber oldu.

Alaçam ilçesinde de yaşamı adeta felç eden sağanak yağışların ardından Büyükşehir Belediyesi ekipleri 20 personel ve 22 aracıyla selin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Büyükşehir

Şehrimizde ve bölgede vatandaşların yanında olduklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Büyükşehir Belediyesi olarak bir taraftan Alaçam ve Yakakent ilçelerinde yoğun yağış sonrası yaşanan su baskınlarına müdahale çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine iş makinesi ve personel desteği ile yardıma koştuk.

 Görseli Yakakent ve Alaçam'a 80 kilodan fazla yağış düştü

Samsun Büyükşehir Belediyesi sadece Samsun'da değil bölgesinde ve ülkesinde olan bütün sorunlara müdahale eden güçlü bir ekibe ve ekipmana sahip. Üzerimize düşen her konuda milletimizin yanındayız. Selden etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

Yorum Yap