• Samsun
  • Son Güncelleme 21:23
Başkan Demir: Tek gayemiz Samsun Görseli
SAMSUN

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Durmak yok" diyerek tek gayelerinin Samsun'u vizyon şehir haline getirmek olduğunu söyledi.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Katı atıktan, kanalizasyona, hava ve gürültü kirliliğine kadar çevreye zarar veren tüm unsurların olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya yönelik yatırımların önemine işaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘Çevre Dostu Samsun’ sloganıyla hareket ettiklerini belirtti. Katı Atık Düzenli Depolama Tesisleri'nde toplanan atıklarla günlük 30 bin evin enerji ihtiyacını karşılayabilecek enerjinin üretildiğine dikkat çeken Başkan Demir, ortaya çıkan ısı ile günde 90 ton arıtma çamurunun kurutulmasını sağlayarak atıktan türetilmiş yakıt olarak tekrar değerlendirildiğini aktardı. Bu tesisle insan, şehir ve tabiat dengesini en ideal şekilde gözettikleri ifade eden Başkan Mustafa Demir, “Sıfır Atık Projemiz kapsamında toplanan tüm atıklar kategorilerine göre ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılıyor. Durmadan çalışıyoruz. Tek gayemiz Samsun'u vizyon şehir haline getirmek” diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm Alanında İnceleme
Daha sonra Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’ni ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından inşaatı devam eden Kıran Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceleyerek, “1404 konut ve 37 iş yerinin yanı sıra dini tesis, spor ve çocuk oyun alanlarının yer alacağı Kıran Mahallesi'nde modern binalar yükseliyor, kentsel dönüşüm hızla sürüyor. Şehrimize yeni bir değer, modern bir vizyon kazandırıyoruz. Fiziki dönüşümü kültürel, ekonomik ve sosyal dönüşümle birlikte tasarlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap