SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 02:05
Başkan Demir: Samsun tarihi bir sıçrama yaşadı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi 2023 Yılı 2’inci Olağan Genel Kurulu 2’inci Birleşimi’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun’da su ve altyapı noktasında tarihi bir sıçrama yaşanmıştır” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) 2023 Yılı 2’inci Olağan Genel Kurulu 2’inci Birleşimi bugün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, başkanlığında gerçekleştirilen genel kurulda 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. SASKİ’ nin 2024 yılı gelir bütçesi ise 3 milyar 600 milyon olarak açıklandı.

Genel Kurulda konuşma yapan Başkan Demir, “Samsun’da su ve altyapı noktasında tarihi bir sıçrama yaşanmıştır. Tüm çalışma arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kazanan Samsun oldu. Biz bir söz vermiştik, ‘Su sorunu olan mahallemiz kalmayacak, altyapı sorunu yaşayan mahallemiz kalmayacak’ diye. Söz verdiğimiz gibi bu dönem bunu başarıyoruz” diye konuştu.

‘ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE TAMAMLANACAK’

Ani ve şiddetli sağanak yağışlara bağlı olarak meydana gelen sel ve su baskınlarını önlemek için önemli çalışmalar yaptıklarını da ifade eden Başkan Demir, “Canik, Terme ve Bafra ilçelerinde Yağmur Suyu Keson Terfi Merkezleri inşa eden SASKİ Genel Müdürlüğümüz,  cadde ve bulvarlarda ekonomik ömrünü tamamlaması sebebiyle ihtiyaca cevap veremeyen yağmur suyu şebekelerini büyük kolektör hatlarıyla yeniliyor. Atakum ilçesinde Türk-İş’ de 1640 metre uzunluğundaki hatta çalışmalarımız devam ediyor. Kalkanca Mahallesi’nde bin 200 metre, Baruthane’ de ise 570 metrelik projemiz hızla ilerliyor. En kısa sürede bu çalışmaları tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap