SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 20:32
Başkan Demir: Önce altyapı, sonra bina Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yeni imar yollarından biri olan Aydınlık Bulvarı projesinde çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Demir, “Bina yapıldıktan sonra alt yapı yapılmasın, alt yapısı olan yerlere bina yapılsın diye bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kent içi trafik yoğunluğunu alternatif güzergahlar yaparak azaltan Samsun Büyükşehir Belediyesi, yeni imar yollarıyla da şehrin daha planlı büyümesine katkı sunuyor. Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri,  Aydınlık Bulvarı ile 1467. Cadde’yi açarak yeni bir bulvar için mesai yapıyor. Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınacağı Toybelen Sanayi Sitesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak yeni bulvar 35 metre genişliğinde ve gidiş- geliş 2 bin 800 metre uzunluğunda olacak.

BAŞKAN DEMİR YERİNDE İNCELEDİ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Aydınlık Bulvarı’ndaki çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden son durum hakkında bilgi aldı. Kentin dört bir yanında yol çalışmalarına hızla devam ettiklerini dile getiren Başkan Demir, “Her yeni bulvar projesi trafiğe bir nefes demek. Bu proje Atatürk Bulvarı’ndaki trafik yükünü azaltacak. Aynı zamanda Atakum ile Toybelen Sanayi Sitesi ve Keresteciler Sitesi’ni birbirine bağlayacak” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

‘ARTIK ALTYAPI ÖNCE YAPILACAK, EV SONRA YAPILACAK’

“Yollarımızı açıyoruz.  Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekiplerini hemen bölgeye getiriyoruz. Düzenli, planlı ve verimli bir çalışma yürütüyoruz. Ne adına yapıyoruz bunu. Kaliteyi yakalamak, mükemmel alt yapıya ulaşmak, şehrin ihtiyaçlarına uygun alt yapıları yetiştirmek. Bina yapıldıktan sonra alt yapı yapılmasın, alt yapısı olan yerlere bina yapılsın diye bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz.”

0 Yorum

Yorum Yap