SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 00:56

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Başkan Demir: Samsun Geleceğin Şehri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentsel dönüşüm projelerinin şehrin geleceği olduğunu vurgulayarak, bu yıl içerisinden itibaren her birinin tek tek tamamlanacağını ve gelecek nesillere çok güzel şehir bırakılacağını söyledi.

Bugün şehrin dört bir yanında devam eden ve büyük kısımları tamamlanmış olan Kentsel Dönüşüm Projeleri yıl içerisinden itibaren tek tek tamamlanma aşamasına geldi. Konuyla ilgili Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı SBB TV YouTube kanalından merak edilenleri açıklayarak, “Projeler tamamlandığında bambaşka bir Samsun fotoğrafı göreceğiz” dedi. “Hedeflerimiz Yolunda” programının konuğu olan Başkan Demir, moderatörlüğünü Neşe Kadan’ın yaptığı yayında merak edilen tüm konulara açıklık getirdi.

Saathanedeki Tarihi Doku Ortaya Çıkarıldı
Saathane'de ki dönüşüm çalışmalarının aralıksız devam ettiğine dikkat çeken Başkan Demir, "Saathane Meydanı, Samsun'un ana unsurlarından biri. O nedenle oradaki projeyi çok önemsedik. Çalışmaları da inşallah bu yıl içinde tamamlayacağız. Proje içerisinde bir de Sümbül Konağı inşa edeceğiz. Taşhan ile yol arasında kalan bölgede çok güzel bir yapı olacak. Çay ocakları denen bölgeyi de 2.etapa dahil ettik. Orada da kamulaştırma görüşmeleri devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında Saathane tarihi ve ticari yapısıyla gerçek kimliğine kavuşmuş olacak" dedi.

"Dönüşüm İçin Kadıköy, Zeytinlik Ve Hastanebaşında Görüşmeler Yapılıyor"

İlkadım İlçesi Kıran Mahallesi ile Canik Yeni Mahalle de devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Dönüşüm, Kadıköy, Hastanebaşı ve Zeytinlik mahallesinde de devam edecek. Bu mahallelerde de görüşmeler yapılıyor. Tüm mahallelerde beklenen dönüşümü, vatandaşlarımızı da mağdur etmeden gerçekleştireceğiz. Kentsel Dönüşüm Projeleri tamamlandığında bambaşka bir Samsun fotoğrafı göreceğiz" ifadelerini kullandı.

“Toybelen'de Altyapı Ve Ulaşım Sorunu Yaşanmayacak"

Toybelen Sanayi Sitesi’ne de değinen Başkan Mustafa Demir, “Burada Türkiye'nin en büyük sanayi dönüşümünü gerçekleştiriyoruz. Toybelen Sanayi Sitesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 2023 sonuna kadar Gülsan Sanayi Sitesi' ni Toybelen'e taşımayı hedefliyoruz. Toybele' de kaba inşaat çalışmaları tamamlandığında biz altyapıya başlayacağız. Esnafımız Toybelen' e taşındığında altyapı ve ulaşım noktasında hiçbir sorun yaşamayacak. Taşınma tamamlandığında Gülsan Sanayi Sitesi'ni yıkıp orada muhteşem bir meydan inşa edeceğiz. O bölgenin adeta çehresi değişecek” diye konuştu.

"Türkiye'de Bunu En İyi Başaran İllerden Biriyiz"

Samsun'da projelerin hayata geçmesinde çok güzel bir sinerji olduğunu da dile getiren ve 1 saat süren SBB TV YouTube kanalında yayınlanan programda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir sözlerine şöyle devam etti:
“Biz ortak akla önem veren bir anlayışın mensubuyuz. Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Hanım, milletvekillerimiz, ilçe belediye başkanlarımız, teşkilat mensuplarımız ve bu şehrin tüm dinamikleriyle birliktelik içerisinde Samsun için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Sanıyorum ki, Türkiye'de bunu en iyi başaran illerden birisiyiz.”

 

0 Yorum

Yorum Yap