SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 12:07
Başkan Demir: Her projemizde önceliğimiz kalite Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi 5 yeni iş makinesi ve 4 otobüsü daha araç filosuna dahil etti. Araçların hizmete alım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, araçları kiralama bedelleri yerine satın alarak 5 kat verimlilik sağladıklarını belirterek “Samsunlu hemşerilerime hizmette sınır yok. Bu şehir her şeyin en iyisine layık. Biz de onu yapmakla mükellefiz. Her projemizde önceliğimiz kalite” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi araç filosunu genişletmeyi sürdürüyor. Yeni alınan 4 ekskavatör, 1 loder kepçe ve 4 otobüs bugün düzenlenen törenle hizmete alındı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Vekilleri Metin Köksal ve Ahmet Bayır ile daire başkanları, şube müdürleri ve görevli personel katıldı. Hizmete alınan otobüslerden birinin test sürüşünü direksiyon başına geçen Başkan Demir yaptı.

‘5 KAT VERİMLİLİK SAĞLADIK’

Törende konuşma yapan Başkan Demir, 174’ü kamyon, 34’ü ekskavatör, 21’i yükleyici, 20’si kepçe ve 22’si beton mikseri olmak üzere sadece yol işlerindeki araç sayısının 427’ye ulaştığını belirterek “Bu şehir çalışkan insanların olduğu bir şehir. En vizyoner, öncü ve örnek şehir olma noktasında çok büyük mesafe kat ettik. Herkese örnek olacak bir yapıya kavuştuk.

Samsun çok cazip bir noktaya geldi. Önümüzdeki 30 yıl sanayide, istihdamda, altyapıda, turizmde bambaşka bir yere gelecek. Bu iş makineleri bize yetmeyecek hale gelecek. Nasip olursa önümüzdeki dönem yine bir çalışmayı başlatacağız. Kiralar çok yüksek. Aracın 3-4 aylık kirası, satın alma bedeli ile aynı. Biz araçları kendimiz alarak 5 kat verimlilik sağladık” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

‘TÜRKİYE YÜZYILI’NIN ÖNCÜLERİSİNİZ’


“Türkiye yüzyılı başladı, siz bu konuda öncü olacaksınız. 2’inci yüzyılın öncülerisiniz. Çalışmaya devam. Eski Ticaret Bakanı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Samsun Milletvekili Mehmet Muş’a,

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’a ve milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Muhteşem bir birliktelikle bu şehre hizmeti sürdürüyoruz. Samsunlu hemşerilerime hizmette sınır yok. Bu şehir her şeyin en iyisine layık. Bizde onu yapmakla mükellefiz. Saathane Meydanı’nı, Şehir Kütüphane’sini düşünün, Subaşı Meydanı’nı düşünün. Her projemizde önceliğimiz kalite. Bu güzel şehrin 950 mahallesinin altyapısını bitirdik. Sizlerle biz harikalar yarattık” dedi.

Araçların hizmete alım töreni kurban kesimi ve dua edilmesinin ardından sona erdi.

0 Yorum

Yorum Yap