SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 02:03
Başkan Demir: Hayatı hızlı bir şekilde normale döndürüyoruz Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Metrekereye yoğun yağışın düştüğü Samsun’da, Büyükşehir Belediyesi ilk dakikalardan itibaren tüm ekip ve ekipmanlarıyla sahada çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler kritik noktalarda yaptıkları önemli müdahalelerle yağmurun daha büyük bir felakete dönüşmesini önledi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hayatı hızlı bir şekilde normale döndürüyoruz” dedi.

Samsun Meteoroloji 10.Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilere göre kentte son 6 saatte metrekareye 147 kilogram yağış düştü. Kuvvetli sağanağın afete dönüştüğü kentte Samsun Büyükşehir Belediyesi ilk dakikalardan itibaren sahaya inerek, birçok noktaya gerekli müdahalelerde bulundu. Caddelere dolan sular tahliye edildi. Yoğun yağış nedeniyle yamaçlardan gelen çöp ve toprağın tıkadığı mazgal ve kanallara anında müdahalede bulunuldu.

“GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPIYORUZ”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Dünden bu yana yapılan uyarılar vardı. Metrekareye yoğun bir yağış düştü. Ekiplerimizle ilk andan itibaren sahada, gerekli müdahaleleri yapıyoruz. Bu büyük bir afet. Afetin an az hasarla atlatılabilmesi adına tüm gücümüzle sahada olmayı sürdürüyoruz. Çok şükür can kaybımız yok. Hayatı hızlı bir şekilde normale döndürüyoruz.” dedi

0 Yorum

Yorum Yap