• Samsun
  • Son Güncelleme 05:37
Samsun’un iki ilçesine 5 yıldız konforunda 2 yeni hastane hizmet binası Görseli
SAĞLIK

Samsun’da yapımı tamamlanan Kavak ve 19 Mayıs Devlet Hastaneleri’nin 21 Haziran Pazartesi günü yeni binalarında hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Kavak ve 19 Mayıs Devlet Hastaneleri’nin inşaatı bitirilen yeni hizmet binalarının iç donanımları da tamamlandı. İki hastanenin 21 Haziran Pazartesi günü yeni binalarında hizmet vermeye başlayacağı açıklandı.

Hastanelerin son durumu ve hizmet süreci ile ilgili bilgi veren Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “İlimizde Sağlık Bakanlığımız tarafından yapımı sürdürülen sağlık yatırımları birer birer tamamlanıyor. Geçtiğimiz aylarda hizmete giren Salıpazarı ve Vezirköprü Devlet Hastaneleri’yle, Vezirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden sonra şimdi de, Samsun sağlığının yeni yıldızları olacak iki hastanemiz, Kavak ve 19 Mayıs Devlet Hastaneleri’miz kapılarını hastalarına açmaya hazırlanıyor. Fiziki özelliklerinin aynı olması nedeniyle ikiz hastane olma özelliği taşıyan ve toplam 30 milyon TL’lik bir yatırımla tamamlanan 40’ar yatak kapasiteli Kavak ve 19 Mayıs Devlet Hastaneleri’miz inşallah, 21 Haziran Pazartesi günü yeni binalarında hizmet vermeye başlayacak” dedi.
 


 

‘5 yıldızlı otel konforunda’


Vali Dağlı, 8 bin 321 metrekare kapalı alanda hizmet verecek hastanelerin her ikisinde de 14 poliklinik odası, 5 diş üniti, 8 yataklı diyaliz ünitesi, 3 salonlu ameliyathane, yoğun bakım ünitesi ve hastalara kendi odalarından çıkmadan doğum yapma imkânı veren 3 adet SDL odasının yer alacağını söyleyerek “Görüntüleme hizmetlerinin daha hızlı ve etkin kullanılması için dijital röntgen uygulaması ve engelli hastalarımıza özel düzenlenmiş ayrı bir diş bölümünün de yer alacağı hastanelerimizde ayrıca 70 kişilik konferans salonu ve hastalarımız için otopark alanı da yer alacak. Tüm hasta odalarının beş yıldızlı otel konforunda olacağı sağlık tesislerimizde, her hasta odamızda tuvalet, banyo, televizyon ve buzdolabı da bulunacak” diye konuştu.
 


 

‘Sağlık ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak’

 

Bekleme alanları ve poliklinik alanlarının hastaların en rahat koşullarda hizmet alması için özel olarak tasarlandığını dile getiren Vali Dağlı, “Hastanelerimizin, bu özellikleriyle ilçelerimizin sağlık ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak nitelikte olduğunu söyleyebilirim. İlimizin sağlık kenti vizyonuna katkı sağlayacak bu hastanelerimizin şehrimize kazandırılmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya, milletvekillerimize ve emeği geçen tüm yetkililerimize teşekkür ediyor, yeni hastanelerimizin ve tüm sağlık yatırımlarımızın Samsunlulara hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yap