• Samsun
  • Son Güncelleme 12:27
Yazar Alev Alatlı hayatını kaybetti Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 79 yaşındaki yazar Alev Alatlı, son röportajını Samsun E-Dergi'ye vermişti. Alatlı röportajında “Yaşamak için yazmak zorundaydım” ifadesini kullanmıştı.Röportajın tamamını okumak için tıklayın!

79 yaşındaki yazar Alev Alatlı, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Alatlı'nın vefat haberini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından, "Alev Hanımı kaybettik. Bir süredir tedavi altındaydı. Kendisini ziyarete gittiğimde, “Bu toprakları daha çok sevdirmeliyiz.” demişti. Bu sözünü aydınlarımıza, yöneticilere, ülkemizin bugününe, yarınlarına etki etme gücüne sahip herkese yönelik bir vasiyet olarak anlamıştım. Alev Alatlı, fikir ve sanat hayatımızın büyük isimlerindendi. 2014 yılında edebiyat dalında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü başta olmak üzere, pek çok ödülle onurlandırılmıştı. Hepimizin başı sağ olsun" ifadelerine yer verdi.

Yazar Alev Alatlı son röportajını Samsun Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde çıkarılan Samsun E-Dergi’ye vermişti. Alatlı röportajında ““İlle de anlatmak istediğim bir şeyler vardı. Paylaşmak istediğim bir dünya görüşüm vardı, anlatamazsam ölecektim sanki! Yaşamak için yazmak zorundaydım. Yazar olmak önce dava gerektiriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Samsun E-Dergi’ deki röportajını okumak için tıklayın!

0 Yorum

Yorum Yap