• Samsun
  • Son Güncelleme 01:27
Samsun şehidini dualarla uğurladı Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Deniz Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Özköse gözyaşları ve dualarla memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı.

Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi'nde terör örgütü üyeleri tarafından yapılan hain saldırı sonucu şehit olan Samsunlu Deniz Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Özköse'nin naaşı dün Gaziantep Havalimanı'nda düzenlenen törenin ardından memleketi Samsun’a getirildi. Şehit Tayfun Özköse’nin cenazesi bugün de Tekkeköy ilçesi Çırakman Mahallesi'ndeki baba ocağına getirilerek evinin önünde helallik alındı.

Şehit Tayfun Özköse

Anne Saniye Özköse, baba Musa Özköse, şehidin kardeşleri Tuğba Özköse ve Arda Özköse de cenazede güçlükle ayakta durabildi. Şehidin cenazesi baba ocağından dualarla cenaze namazının kılınacağı Çırakman Mahallesi Camisi’ne uğurlandı.

Şehidin 2 ay sonra nişanlanacağı sözlüsü Fatma Duman, gözyaşlarına hakim olamadı. Fatma Duman, şehit Tayfun Özköse’nin yeğenine gönderdiği 2 dinozor oyuncağı bir an bile elinden bırakmadı.

Şehit Tayfun Özköse

Şehidin cenazesi Çırakman Camisinde cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi.

Şehit Tayfun Özköse’nin cenazesine ayrıca Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, askeri ve mülki erkan ile şehidin yakınları katıldı.

Yorum Yap