• Samsun
  • Son Güncelleme 08:10
Emniyetten açıklama : Atatürk heykeli tamir  için gönderilmiştir Görseli
GÜNDEM

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sosyal medyada yer alan ‘Atatürk heykelini kim sattı, Samsun'da bir kamu kurumu Atamızın heykelini satmış’ haberlerini yalanladı.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

İl Emniyet Müdürlüğü 'Atatürk Heykeli' ile ilgili yapılan paylaşımlar üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Bazı yerel basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında ‘Atatürk heykelini kim sattı, Samsun'da bir kamu kurumu Atamızın heykelini satmış’ şeklinde haberlerin yer alması üzerine yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Atakum ilçesi Atatepe Mahallesi Çobanlı mevkiinde bulunan Emniyet Müdürlüğümüze ait spor salonunda tadilat, tamirat ve çevre düzenlenmesi yapıldığı sırada, spor salonunun önünde bulunan Atatürk heykelinin bakalit gövdesinde çatlaklar meydana geldiği ve demir ayaklarının paslanarak kırılmış olduğu görüldüğünden ve yerinde tamiri mümkün olmadığından Tekkeköy sanayi sitesinde bulunan demirciye tamir ve tadilat için gönderilmiştir. Tadilat işlemi bittiğinde Atatürk heykeli eski yerine konulacaktır. Basına yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.”

Yorum Yap