• Samsun
  • Son Güncelleme 04:00
Ayağa kalkamayan hasta tedavi sonrasında yürümeye başladı Görseli
GÜNDEM

Samsun’da şiddetli ağrıları nedeniyle ayağa kalkamayan ve yürüyemeyen Irak uyruklu Hamdiyah Jebur, yapılan tedavi sonrasında yeniden yürümeye başladı.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun’da yaşayan Irak uyruklu Hamdiyah Jebur, iki gün önce iki bacağındaki şiddeti ağrıya bağlı olarak ayağa kalkamama ve yürüyememe şikayetiyle Liv Hospital Samsun Hastanesi’ne başvurdu. Kadın hasta 2 gün uygulanan tedavi sonrasında yeniden yürümeye başladı. Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği’nden Doç. Dr. Ali Kemal Ulaş, kadın hastanın durumu ve uygulanan tedavi hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Ulaş, hastasının her iki bacakta ağrı ve yürüyememe şikayetiyle hastaneye başvurduğunu söyleyerek “Hastaya yaptığımız tahliller ve çekilen filmler neticesinde hastamızın belinde omurga instabilitesi diye tabir ettiğimiz yürüme problemleri oluşturan bir rahatsızlık tespit ettik. Beraberinde bel kireçlenmesi ve bel fıtığı da mevcuttu. Hastaya mikro cerrahi yöntemle dinamik sistem enstrümantasyonu yaptık. Hem kireçlenmeyi hem bel fıtıklarını mikro cerrahi yöntemle temizleyip hareketli platin uygulamasıyla yani dinamik enstrümantasyon fiksasyon ameliyatı ile hastanın belindeki hareket bozukluğunu tedavi ettik. Bu şekilde hastayı 1 gün içerisinde ayaklandırdık. 2 gün içerisinde şikayetsiz, yürüyecek şekilde eve gitmesini sağladık” diye konuştu.

Iraklı kadın hasta Hamdiyah Jebur, ise acıdan ve ağrıdan ayağa bile kalkamayacak duruma geldiğini söyleyerek “Öyle bir ağrıydı ki sanki bıçak saplanıyordu belime, bacaklarıma. Yürümek, ayağa kalkmak imkansızdı acıdan. Aldığım ilaçlar hiçbir şekilde fayda etmiyordu. Daha sonra doktorumuza ulaştık, sağ olsun yapılacak ameliyatı anlattı ve ‘seni sağlığına kavuşturacağız, yürüyebileceksin’ dedi. Ameliyat sonrası hemen ayağa kalktım. Bugün 2. gün. Eskisi gibi yürüyebiliyorum, elhamdülillah ağrım yok. Doktorum Ali Kemal Bey'e ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yap