• Samsun
  • Son Güncelleme 18:10
Samsun'da Bu Hafta Görseli
ETKİNLİKLER

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Etkinlikler…

 

Yeni Yıl Konseri

Tür: Konser

Şefliğini Kıvanç Tepe’nin yaptığı “Fındıkkıran” eserinden seçkiler “Yeni Yıl Konseri” 29 Aralık 2023 Cuma Saat: 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde!

29 Aralık 2023 Cuma – 20:00

Bilet Al

 

 

Keloğlan İle Uzaylılar 

Tür: Çocuk Oyunu

Keloğlan ile Uzaylılar Samsun DOB

3 / 4 / 5 Ocak 2023

Bilet Al

 

 

Yeni Yıl Özel Konseri

Tür: Konser

Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, müzikseverleri büyüleyici bir deneyime davet ediyor!

Yılbaşı özel konseri, 5 Ocak 2024 Cuma günü saat 19:30’da gerçekleşecek. Şef Özge Altıntaş Özcan yönetimindeki koronun muhteşem performansıyla tanışmak ve unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşamak için bu özel konseri kaçırmayın.

Sanatın ve melodinin buluştuğu bu etkinlik, dinleyicilere unutulmaz bir gece vadederken, koro üyelerinin eşsiz performanslarıyla yeni yılın coşkusunu paylaşacak. Konser, sanatseverlerin duygusal ve estetik bir yolculuğa çıkmasına olanak tanıyacak.

Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun büyüleyici sesi ve repertuarındaki özel seçkilerle dolu bu etkinliği kaçırmamak için yerinizi şimdiden ayırtın!

5 Ocak 2023 Cuma – 19:30

Bilet Al

 

 

Sinemalar…

 

 

Aquaman ve Kayıp Krallık

Tür: Macera

Aquaman'i ilk seferinde yenmeyi başaramayan Black Manta, babasının intikamını alma arzusuyla Aquaman'i sonsuza dek alt etme konusunda engel tanımayacaktır. Black Manta bu kez her zamankinden daha dişli bir düşmandır; elinde ise kadim ve kötücül bir gücü açığa çıkaran efsanevi Black Trident vardır. Aquaman bu güçlü düşmanı yenmek için, Atlantis'in eski Kralı olan hapisteki kardeşi Orm ile beklenmedik bir ittifak kurmayı seçer. Krallıklarını korumak ve Aquaman'in ailesini ve dünyayı geri dönüşü olmayan bir yıkımdan kurtarmak için iki üvey kardeşin anlaşmazlıklarını bir kenara bırakmaları gerekecektir.

Yönetmen: James Wan
Oyuncular: Yahya Abdul-Mateen II, Patrick Wilson, Jason Momoa

Bilet Al

 Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Ferrari

Tür: Dram

Yarış günleri geride kalan Enzo Ferrari’nin, eşi Laura’yla birlikte 10 yıl önce sıfırdan inşa ettiği şirket iflasla burun burunadır. Kaybettikleri oğlunun yasıyla sarsılan fırtınalı evliliğinin yanı sıra yasak ilişkisinden doğan oğluna da soyadını verebilmek için mücadele eder. Hem iş hem aile hayatı çalkantılarla dolu olan Ferrari, tüm umutlarını İtalya’nın ikonik yarışı Mille Miglia’ya bağlar.

Yönetmen: Michael Mann
Oyuncular: Adam Driver, Shailene Woodley, Penélope Cruz

Bilet Al

 

 

Kadınlara Mahsus 

Tür: Dram

Hayatlarındaki erkeklerle olan ilişkilerinde çıkmaza giren, birbirini hiç tanımayan 8 kadın, katıldıkları kadınlara mahsus olan bir farkındalık kampında, içlerinden birinin kocasının metresine ve oğluna sahip çıkmak zorunda kalınca tüm bildiklerini unuturlar.

Yönetmen: Serdar Akar
Oyuncular: Aslı Tandoğan, Ceyda Düvenci, Melisa Aslı Pamuk

Bilet Al

 

 

Sağ Salim 3: Ölü Ya Da Diri  

Tür: Komedi

Salim başına gelenlerden kaçmak için münzevi gibi, yollardan ve insanlardan uzak yaylada kendine bir dünya yaratmıştır. Salim birlikte yaşadığı hayvanları ve doğa ile huzurla yaşarken muhtar, Salim’in kendisine yalnızlığından bahsettiği mektup ve bir de sürpriz ile Salim’in yanına gelir. Muhtarın sürprizi ise Salim’e hayat arkadaşı olacak kimsesiz bir kız olan Salime’yi baş göz etmektir. Kendi aralarında düğün dernek yapılır. Düğünün akabinde muhtar kaza sonucu hayatını kaybeder ve defin işlemleri için muhtarın memleketine yolculuğa çıkan Salim ve Salime’nin başına trajikomik olaylar gelir.

Yönetmen: Ersoy Güler
Oyuncular: Hüseyin Avni Danyal, Toygan Avanoğlu, Pelin Orhuner

Bilet Al

 

 

Kimetsu No Yaiba

Tür: Gösteri

Tanjiro, Zenitsu ve Inosuke, Kelebek Konağı'nda yaralıları iyileştirmek için dinleniyorlardı. Mugen Treni'ndeki yoğun ölüm kalım savaşı sırasında aldıkları yaralar. Bir Tanjiro'nun Rengoku'nun anısına derin bir üzüntü duyduğunu gördü, Zenitsu ve Inosuke onu daha iyi hissettirmek için bir yol bulmaya çalışırlar ama...

Yönetmen: Kenichi Suemitsu
Oyuncular: Keisuke Ueda, Yugo Sato, Karen Takahashi, Ryōta Kobayashi

Bilet Al

 

 

Orman Çetesi: Dünya Turu

Tür: Animasyon

Tüm orman gizemli bir düşman tarafından suyla temas eder etmez patlayan pembe bir maddeyle kaplandığında kimden yardım isteriz? Tabii ki Orman Çetesi’nden! Bol yağmurlu mevsimin gelmesine bir aydan az bir süre kalmıştır ve zamana karşı yarış başlamıştır. Kahramanlarımız bu esrarengiz maddeye bir çare bulabilmek için çok sevdikleri ormanlarından uzaklara, Kuzey Kutbu’ndan Uzak Doğu’ya kadar yolculuk etmeli; dağları, okyanusları ve çölleri aşmak zorundadır.

Yönetmen: Laurent Bru, Yannick Moulin, Benoît Somville

Bilet Al

 

 

Aniden  

Tür: Dram

Reyhan uzun yıllar Hamburg’da yaşadıktan sonra kocasıyla kısa bir süre için İstanbul’a döner. Hamburg’a geri dönüşlerinin arifesinde Reyhan koku alamadığını fark eder, doktor tetkikleri ciddi bir sağlık sorunu olabileceğini işaret ettiğinde ise Reyhan bunu kabullenmek yerine şehirdeki geçmişinin peşine düşer.

Yönetmen: Melisa Önel
Oyuncular: Öner Erkan, Ayşenil Şamlıoğlu, Defne Kayalar

Bilet Al

 

 

Cenazemize Hoş Geldiniz  

Tür: Komedi

4 yıldır sevgili olan İrem ve Ozan, nişanlanacakları günün sabahında, beraber yaşadıkları evlerinde uyanırlar. İrem bu nişandan dolayı gergindir çünkü ailesinin her üyesi birbirinden deli dolu ve sorun çıkarmaya müsaittir.

Yönetmen: Neslihan Yeşilyurt
Oyuncular: Gonca Vuslateri, Erkan Can, İsmail Ege Şaşmaz

Bilet Al

 

 

Wonka  

Tür: Macera

Roald Dahl imzalı tüm zamanların en çok satan çocuk kitaplarından biri olan Charlie'nin Çikolata Fabrikası'nın ikonik karakterini merkezine alan film, mucit ve çikolata üreticisi Willy Wonka'nın gençliğine odaklanıyor.

Yönetmen: Paul King
Oyuncular: Olivia Colman, Rowan Atkinson, Timothée Chalamet

Bilet Al

 

 

Nefes – Yer Eksi İki

Tür: Dram

1993 yılında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde geçen Nefes Yer Eksi İki, farklı dönemlerde yaşanmış birçok gerçek hikayeyi bir araya getiriyor ve üç farklı karakterin kesişen öykülerini anlatıyor.

Yönetmen: Ozan Uzunoğlu
Oyuncular: Şahin Kendirci, Murat Yıldırım, İlker Aksum

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al  

Bilet Al

 

 

Kediler Müzede 

Tür: Animasyon

Hikâyemiz Vincent adlı uysal bir kedinin yaşadığı adadaki şatoyu sel basmasıyla başlar. Şatoyu sel basınca Vincent adada yaşayan küçük bir kemirgen olan akıllı fare Maurice tarafından kurtarılır. Fare Maurice ve kedi Vincent antik ve eski bir piyano içine saklanır, piyano selin etkisiyle denize açılmıştır. Denizde akıntıyla ilerleyen antika piyano bir grup denizci tarafından bulunarak müzeye teslim edilir. Piyano içine saklanmış olan Vincent ve Maurice kendilerini dünyanın en ünlü yapıtların ve tabloların bulunduğu kocaman bir müzede bulurlar. Vincent burada kendilerine müzenin koruyucuları diyen bir grup kediyle karşılaşır. Bu kediler müzedeki tabloların ve eserlerin kemirgenler tarafından yenmesini engellemeye çalışıp korumaktadırlar. İşin kötü yanı fare Maurice eski tabloları kemirmeye bayılmaktadır. Vincent müzenin koruyucu kedilerinin dostluğunu ve güvenini kazanıp arkadaşlık kurabilmeyi düşlerken diğer taraftan da hayatını kurtaran fare Maurice’i de kedi grubundan gizlemeye çalışmalıdır. Her şey Dünya’nın en önemli başyapıtlarından biri olan Mona Lisa tablosunun müzeye getirilmesiyle karmakarışık bir hal alır. Böyle bir sanat eserini çiğneyip, kemirmek müzede yaşayan tüm fare ve kemirgenlerin en büyük hayalidir. Ama asıl tehlike Mona Lisa’yı çalmak için gelen hırsızlardır. Vincent cesaretini toplayıp Leonardo Da Vinci’nin şaheseri olan Mona Lisa tablosunun çalınmasını engellemeli ve müzenin namını koruyabilmelidir.

Yönetmen: Vasiliy Rovenskiy

Bilet Al

 

 

Hayat

Tür: Dram

Film, kendisine dikte edilen hayatı reddederek evinden kaçan genç kız, onu aramaya koyulan annesi ve nişanlısının hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Zeki Demirkubuz
Oyuncular: Cem Davran, Burak Dakak, Miray Daner

Bilet Al

 

 

Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı 

Tür: Dram

Film, ünlü müzisyen Murat Göğebakan’ın zorluklarla dolu hayat hikâyesini konu ediniyor. Zorlu koşullarda süren hayatında yokluktan başlayıp şöhret basamaklarını adım adım çıkan Murat Göğebakan, bir yanda sağlık sorunlarıyla mücadele ederken diğer yanda kendisine yapılan ihanetle yüzleşmesi ağır bir darbe almasına neden olur.

Yönetmen: Ali Ayyıldız
Oyuncular: Tuvana Türkay, Burak Sevinç, Hande Soral

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Ölümlü Dünya 2 

Tür: Komedi

Ölümlü Dünya 2'de, kanun kaçağı olarak hayatlarına devam eden Mermer ailesi, örgütün eline düşen Zafer’i kurtarmak için bu kez bile isteye arı kovanına çomak sokar ve son bir vurgun yapmaya kalkışır. Artık birer kanun kaçağı olarak yaşayan Mermer ailesinin her bir üyesi kendi sorunlarında boğulmuştur. Serhan, karnı burnunda Begüm’ü yeni hayat tarzlarına alıştırmakta zorlanırken Serbest, hayatında bir kadının eksikliğini fark etmiştir. Gazanfer ise, maskesi düşen ailesini örgüte karşı bir arada tutmak için çabalamaktadır. Zafer’in örgütün eline düşmesi ise her şeyi tepetaklak eder. Oğluna kavuşmak isteyen Gazanfer, eski bir dostundan yardım ister. Bu sefer evlatlarını geri almak için son bir vurgun yapmaya kalkışacak olan Mermer ailesi, bile isteye arı kovanına çomak sokmaktadır.

Yönetmen: Ali Atay
Oyuncular: Doğu Demirkol, Ahmet Mümtaz Taylan, Giray Altınok, Alper Kul, Feyyaz Yiğit

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Dilek  

Tür: Animasyon

Fantastik bir ülke olan Rosas’ta geçen filmde keskin zekalı idealist Asha, dileğini o kadar güçlü bir şekilde diler ki, dileği evrene ait bir güç olan sonsuz enerji küresi Star tarafından yanıtlanır. Asha ve Yıldız, Rosas’ın hükümdarı Kral Magnifico’yla çetin bir mücadele içine girer ve toplumu kurtarmak için omuz omuza çalışır. ‘Dilek’, cesur birinin iradesi yıldızların sihrine bağlandığında mucizelerin olabileceğini kanıtlar.

Yönetmen: Chris Buck, Fawn Veerasunthorn

Bilet Al

 

 

Nasreddin Hoca 2: Dinozorlar Çağı  

Tür: Animasyon

Nasreddin Hoca ve çocuklar, şehirlerine gelen bir dinozor araştırma ekibinin keşiflerini öğrenir. Ekip üyesi Selim, kötü niyetli kişilerden kaçarken yanlışlıkla dinozor çağına yolculuk eder. Cemil ve çocuklar, kalan dinozor yumurtasını bulurlar ve içinden çıkan bebek T-Rex ile kalmışlardır. Onu korumak ve Selim'i kurtarmak zorundadırlar. Nasreddin Hoca'nın rehberliğinde, Selim'i bulmak ve T-Rex'i kendi zamanına geri götürmek için tehlikeli ve eğlenceli bir maceraya atılırlar.

Yönetmen: Naser Maratibavil

Bilet Al

 

 

Napolyon

Tür: Aksiyon

Ridley Scott ile Joaquin Phoenix'i yeniden bir araya getiren film, Fransız İhtilâli sonrası çalkantılı günler yaşayan Fransa'da Napolyon'un imparatorluğa kadar yükselişini odağına alırken, Bonaparte'ın eşi Josephine ile yaşadığı evliliği de gözler önüne seriyor. Bonapart, tek gerçek aşkı Josephine ile olan bağımlılık yaratan, değişken ilişkisinin prizmasından geçerek iktidara gelmek için amansız bir yolculuğa çıkar. Şimdiye kadar çekilmiş en dinamik savaş sekanslarından biri olan bu yolculukta Bonapart, aynı zamanda başkalarına karşı başarılı askeri ve politik taktiklerini sergiler.

Yönetmen: Ridley Scott
Oyuncular: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Ludivine Sagnier

Bilet Al

 

 

*Bir Skandalın Peşinde  

Tür: Dram

Popüler televizyon oyuncusu Elizabeth bir zamanlar skandal olmuş bir aşk hikayesini konu alan yeni filmdeki rolünü araştırmak üzere Savannah, Georgia'ya gider. Gracie ile ondan çok daha genç olan Joe arasındaki bu aşk ilişkisi zamanında dedikodu gazetelerinin baş sayfalarında yer almıştır. Elizabeth, 23 yıldır evli olan bu çiftle yakınlaşmaya başladıkça, ilişkilerinin üzerindeki baskı da öngörülemez bir şekilde artmaya başlar.

Yönetmen: Todd Haynes
Oyuncular: Natalie Portman, Julianne Moore, Cory Michael Smith

Bilet Al

 

 

*Mutluyuz

Tür: Komedi

Mutluyuz, boşanma aşamasında olan bir çiftin hayatına odaklanıyor. Yakın arkadaş olan Ferhat ve Aslı, sevgilileri tarafından talihsiz bir şekilde terk edildikten sonra beraber olmaları gerektiğini anlarlar. Evliliklerinin üçüncü yılında ise ilişkileri adına işler artık yolunda gitmemektedir. Ferhat, Aslı’ya tatile çıktıklarını söyleyerek, ilişkilerine iyi gelmesi umuduyla Aslı’yı çift terapisi yapılan bir otele götürür. Aslı ile Ferhat’ın başka çiftler ile katıldıkları bu terapi, komik ve eğlenceli bir maceraya dönüşecektir.

Yönetmen: İbrahim Büyükak
Oyuncular: Yasemin Sakallıoğlu, İbrahim Büyükak, Anıl İlter

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

*Rafadan Tayfa: Hayrimatör  

Tür: Animasyon

Uzaya çıkan en genç insan olan Hayri, oldukça meşhur olmuş; üstün zekâlı öğrencilerin alındığı bir bilim teknik okuluna kabul edilmiştir. Artık mahallede çok az vakit geçiriyor, vaktinin çoğunu kendi tabiri ile “Yüz Yılın İcadı” olan dev robot Hayrimatör’e harcıyordur. Hayri, bir mühendislik harikası olarak tasarladığı halde Hayrimatör’ü çalıştıracak güç kaynağını bir türlü elde edememiştir. Hayri, uzaylı kahramanımız Zobi’nin desteğiyle Hayrimatör'ü çalıştırmayı başarır; ancak kötüler icadın peşine düşer.

Yönetmen: İsmail Fidan

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al  

Bilet Al

 

 

 

*İçimdeki Şeytan

Tür: Korku

Okula adapte olmak ve uyum sağlamak için ailesini ve kültürünü yok sayan Sam, eski yakın arkadaşına mitolojik kötü bir ruhun musallat olmasıyla, kötü ruhu yenmek için kökleriyle yüzleşmek zorunda kalır.

Yönetmen: Bishal Dutta
Oyuncular: Neeru Bajwa, Megan Suri, Mohana Krishnan

Bilet Al

 

 

 

*Karanlık Ruhlar 

Tür: Korku

Julie hamileliğinin son zamanlarında bebeğinin ve kendisinin sağlığının riskli bir döneme girdiğini öğrenir. Doktorların doğuma kadar zorunlu yatak istirahati vermesi üzerine, eşiyle birlikte sakin bir bölgede yeni bir eve taşınırlar. Ancak Julie, yeni evde tüyler ürpertici olaylar yaşamaya başlar. Zihinsel ve psikolojik durumu her geçen gün daha da kötüye giden Julie’nin evde farklı varlıklarla yaşadığı olaylar korkunç bir hal alır.

Yönetmen: Lori Evans Taylor
Oyuncular: Guy Burnet, Melissa Barrera, Edie Inksetter

Bilet Al

 

 

*Dogman  

Tür: Gerilim

Babası tarafından şiddet gören Douglas evden kovularak köpeklere yem olarak atılır. Fakat beklenenin aksine köpekler Douglas’a saldırmak yerine onu korurlar ve en yakın dostu haline gelirler. Seneler geçtikçe köpeklerle olan bağını kuvvetlendiren ve onları adeta kendi ordusu haline getiren Douglas, bu özel yeteneğini kullanarak hayatta kalmaktan daha fazlasını yapar, sisteme karşı gelip oyunun kurallarını baştan yazar.

Yönetmen: Luc Besson
Oyuncular: Caleb Landry Jones, Christopher Denham, Marisa Berenson

Bilet Al

 

 

*Atan Kazanır

Tür: Komedi

Taika Waititi imzalı Next Goal Wins, tarihinde 31-0 gibi bir yenilgi bulunan Amerikan Samoası futbol milli takımı ve bu takıma çekidüzen vermesi için göreve getirilen antrenörün hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Taika Waititi
Oyuncular: Michael Fassbender , Elisabeth Moss, Will Arnett

Bilet Al

 

 

*Atatürk 1881-1919

Tür: Dram

Mustafa Kemal Atatürk'ün çocukluk yıllarından Millî Mücadele'ye giden hikâyesinin anlatıldığı Atatürk 2. Film 5 Ocak'ta sinemalarda.

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Oyuncular: Sarp Akkaya, Songül Öden, Aras Bulut İynemli

Bilet Al

 

 

*Başkan

Tür: Komedi

Film, seçimlerde mevcut belediye başkanını değiştirmek isteyen kasaba halkının yaşadıklarını mizahi bir dille ele alıyor.

Yönetmen: Ulaş Bahadır
Oyuncular: Necip Memili, Diren Polatoğulları, Büşra Pekin

Bilet Al

 

 

*Filme Gel  

Tür: Komedi

Setlerde figüranlık yapan Çetin’in en büyük hayali başrole yükselmektir. Yıllarca yurtdışında yaşayan ve orada aslında korsan CD satan Necmi, memleketine döndüğünde yönetmen olduğu yalanını söylemiştir. Muzo ise ne iş bulsa yapan ama hiçbirinde dikiş tutturamayan bir adamdır. Üç arkadaş, senaryosunu Necmi’nin yazdığı filmi çekmeye karar verir. Film bir yol hikâyesini anlatmaktadır. Çetin, çekimlerde kullanmak üzere eniştesinin eski minibüsünü tamir ettirir. Yola çıkacakları sırada ailesi tarafından yaşlı bir adamla zorla evlendirilmek istenen Seda, düğünü terk ederek gizlice minibüse saklanır.

Yönetmen: İhsan Taş
Oyuncular: Tolga Güleç, Fırat Doğruloğlu, Erkan Petekkaya

Bilet Al

 

 

*Kimetsu – On Stage Entertainment District Arc

Tür: Gösteri

Eğlence Bölgesindeki şiddetli savaşın üstesinden geldikten sonra Tanjiro, Nezuko, Zenitsu, Inosuke ve Uzui bir araya gelerek yaşananları değerlendirir ve bir rapor hazırlar. Kelebek Konağı'nda Uzui ile karşılaşmalarından Eğlence Bölgesi'ne sızmalarına ve Üst Kademe İblislere karşı verdikleri ölümüne savaşa kadar, bu birçok engelin üstesinden geldikten sonra düşüncelerini tartışırlar...

Yönetmen: Kenichi Suemitsu
Oyuncular: Karen Takahashi, Shogo Sakamoto, Keisuke Ueda

Bilet Al

0 Yorum

Yorum Yap