SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 02:54
Samsun'da Bu Hafta Görseli
ETKİNLİKLER

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Etkinlikler…

 

The Illusionist – Enver Ertaş

Tür: Gösteri

The Illusionist ile büyülenmeye hazır mısınız?
Maldivler, K.K.T.C. , Azerbaycan ve Bulgaristan'da birbirinden sihirli gösterilere imza atan İllüzyonist Enver Ertaş , güncellenmiş Aile Gösterisi " The Illusionist " ile yeniden sahnelerde!
Sihir, komedi, gizem ve eğlence dolu bu gösteride tempo asla düşmüyor. Seyirciler, sahnedeki interaktif sihirli hikayenin bir parçası oluyor. Havada kaybolan nesneler, uçan insanlar ve Enver Ertaş'ın esprili sunumu, size unutulmaz bir eğlence vadediyor.
Ailece yaşayabileceğiniz bu sihirli deneyimi asla unutamayacaksınız.

10 Şubat 2024 Cumartesi – 13:00

Bilet Al

 

 

Pembe Pırlantalar

Tür: Tiyatro

Biri, kendi halinde yaşayan ve kadınlarla ilişkilerinde oldukça acemi, diğeri ise çapkın, yaşamayı ve parayı seven iki kuyumcu ortağın hayatlarından bir gece...
Çapkın ortağın, arkadaşının evini , arabasını ve hatta ismini de kullanarak yaşadığı kahkaha dolu maceranın karmaşası...
Serkan Üstüner’in yönettiği, Michael Pertwee’nin yazdığı ve Gencay Gürün tarafından çevirilen iki perde komedi ‘Pembe Pırlantalar’; 21 Eylül 2023 itibariyle sahnede!
Yazan: Michael PERTWEE
Çeviren: Gencay GÜRÜN
Yöneten: Serkan ÜSTÜNER
OYUNCULAR (Alfabetik Sırayla)
Billur YAZGAN
Cansu TOSUN
Ceyhun FERSOY
Lemi FİLOZOF
Sinan ÇALIŞKANOĞLU

13 Şubat 2024 Salı – 20:00

Bilet Al

 

 

Pijamaskeliler  

Tür: Çocuk Oyunu

Yaş Sınırı: 2+
Süre: 50 Dakika

En sevilen en popüler çizgi dizilerden Pijamaskeliler, sahnede bir tiyatro oyunu ile hayat buluyor! Ünlü çizgi dizi, yepyeni bir macera ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Kayıp oyuncakların esrarını çözerken, eğlenceli ve bir o kadar da heyecanlı olaylar da maceraya eşlik ediyor. Bu olağanüstü müzikali sakın kaçırmayın!

9 Şubat 2024 Cuma – 16:30

Bilet Al

 

 

Samsunlu Bestekarlar Konseri  

Tür: Konser

Şef Özge ALTINTAŞ 

9 Şubat 2024 Cuma – 19:30

Bilet Al

 

 

Dedektif Muhsin 2

Tür: Komedi Oyunu

Yaş Sınırı: 13+
Süre: 75 Dakika
Dedektif Muhsin 2 oyunu eski bir polis olan Muhsin Bulur'un dedektifliğe başlayıp aldığı vakaları polis teşkilatı ile yardımlaşarak çözmeye çalışması üzerine yazılan bir kabare tiyatrosudur. Birinci oyundan bağımsız olarak hazırlanan Dedektif Muhsin 2 oyunu, eşinden sürekli olarak şiddet gören bir kadının, eşini takip etmesi için dedektif tutmasıyla başlar. Olayı ele alan Dedektif Muhsin'in her şeyi eline yüzüne bulaştırması ile olaylar iyice karışıyor.

9 Şubat 2024 Cuma – 20:00

Bilet Al

 

 

Yaprak Dökümü  

Tür: Tiyatro

Yaş Sınırı: 15+

Oyun Süresi: 130 dk./ 2 perde

YAPRAK DÖKÜMÜ, 1940’lu yılların çalkantılı Türkiye'sinde; Ali Rıza Bey ve ailesinin çerçevesinde, "Batının yanlış değerlerine özenmenin" ve maddi değerlerin, yaşamsal gereksinimleri aşarak, insanları ve dolayısıyla aileleri nasıl bir uçuruma sürüklediğinin acıklı ve ibret verici öyküsüdür.

Reşat Nuri Güntekin'in, bu ölümsüz eseri; bu kez, romandan yeni bir uyarlama ile sunulmaktadır. Bu doğrultuda, sahnede uzak yıllardan geliyormuş gibi duyulan her cümle, bugünün insanlarını da aynı derecede düşündürecektir.

Emekli Mutasarrıf Ali Rıza Bey, ömrünü, insanların paradan daha kıymetli şeylere inanarak geçirmesi gerektiğine inanmış ve öyle yaşamaya itina etmiş bir insandır. Ancak, giderek zorlaşan maddi koşullar ve yetişme çağındaki kızlarının "modernleşme" çabaları, aileyi tam anlamıyla bir felakete sürükleyecektir.

Oyunda; Hakan ALTINER (Ali Rıza Bey), Suna KESKİN (Hayriye Hanım), Orçun KAPTAN (Oğul), Pınar ATAER (Büyük Kız), Damla KAPTAN ve İlkyaz KOCATEPE (Ortanca Kızlar), İrem UĞURAL (Küçük Kız), Selda ÖZBEK (Ferhunde), Kahraman SİVRİ (Naili Bey), Tayfun YILMAZ (Abdülvahap), Sadi ÖZEN (Vehbi), Barış ÖZKOÇAK (Behlül) ve Yüksel YALOVA (Reşat Nuri GÜNTEKİN) rolleri ile yer alıyorlar.

16 Şubat 2024 Cuma – 20:00

Bilet Al

 

 

Berk Karan – Stand-Up  

Tür: Stand-Up

Başına gelen en güzel şeyin annesiz babasız büyümek olduğunu düşünen Berk Karan, hızlıca sahnnelere yaklaşıyor. Berk Karan, tek kişilik gösterisi ile 15 Şubat 20.30’da Samsun'da COOL Sahne'de!

15 Şubat 2024 Perşembe – 20:30

Bilet Al

 

 

Kahvede Şenlik Var

Tür: Tiyatro

Konusu: Bir kadın ve bir erkek, bir arabulucu vasıtasıyla birbirlerini tanımak, konuşup, anlaşıp ve sonunda evlenmek üzere bir kahvede buluşurlar. Konuşmaları ve olayları yönlendiren bir de garson vardır. Kadınla erkeğin evliliğe bakış açıları, hayata dair pazarlıkları, ilişkiler çatışması müziğin dansın eşlik ettiği bir atmosferde komik bir uslûpla anlatılıyor.
Süre: 90 dk.
Oyuncular
Garson: Eser Akal
Adam: Okan Öztürk
Kadın: Mine Akal
Teknik: Berkay Tonyalı

15 Şubat 2024 Perşembe – 20:00

Bilet Al

 

 

Madama Butterfly  

Tür: Opera

Japon geyşa Butterfly, Japonya'ya gelen Amerikan subayı Pinterkon ile evlenir. Kocasını mutlu edebilmek için dinini değiştiren Butterfly'ın ailesi ve çevresi bunu öğrendiklerinde Butterfly´ı reddederler.

Pinkerton evliliklerinden bir süre sonra Japonya'dan ayrılınca, Madama Butterfly sadık yardımcısı Suzuki ile birlikte üç yıl boyunca Pinkerton'un dönüşünü bekler.

Pinkerton'un gemisinin üç yıl sonra Nagasaki Limanı'na girişi Sharpless ve diğerlerinin tüm uyarılarına rağmen Pinkerton´u beklemekten vazgeçmeyen Madama Butterfly için her şeyi değiştirecektir.

10 Şubat 2024 Cumartesi – 20:00

Bilet Al

 

 

Hisseli Harikalar Kumpanyası  

Tür: Müzikal

Anadolu'da turne yapan bir çadır tiyatrosunun assolisti başka bir gazinoya transfer olur. Kumpanyanın assolist arayışı ve bir köy ağasının yeni assoliste aşık olmasıyla gelişen olaylar konu ediliyor.

12 Şubat 2024 Pazartesi – 20:00

Bilet Al

 

 

Cephede Aşk  

Tür: Tiyatro

Savaşın gölgesinde yaşanan bir aşk hikayesi sizi bekliyor! Ülkede aniden çıkan savaş sebebiyle, eli silah tutan tutmayan herkes askere alınır. Birbirine aşık bir çift, aynı cepheye düşer ve cephe, artık onların evi haline gelir. Ancak her evde olduğu gibi, bu evde de çeşitli sorunlar ortaya çıkar:

  • Mermi kovanlarını kim temizleyecek?
  • Sürekli konserve mi yiyeceğiz? Bir gün farklı bir şeyler yapmalıyız!
  • Kıs şu silahın sesini!
  • Ben annemin cephesine gidiyorum!

Savaşın ortasında geçen bu komik ve dokunaklı hikâye, 10 Şubat Cumartesi günü saat 20:00’de Samsun Atakum Sanat Merkezi’nde sahnelenecek. Bu eşsiz tiyatro deneyimini kaçırmayın!

10 Şubat 2024 Cumartesi – 20:00

Bilet Al

 

 

Bir Delinin Hatıra Defteri  

Tür: Tiyatro

Hayat, bizimle tuhaf bir oyun oynuyor! “Bir Delinin Hatıra Defteri” ve diğer öykülerinde bireysel hezeyanlarla şizofrenik düşüncelerin yansımalarını bulurken, insanın iç dünyasını anlamaya daha da yaklaşırız.

Oyunda, Gogol’un edebiyata zekice yaklaşımına tanık olurken, kendinize dair pek çok ayrıntı bulacaksınız…

Kendinizi edebi bir yolculuğa çıkarmaya hazır mısınız? “Bir Delinin Hatıra Defteri” tiyatro oyunu için biletler şimdi satışta! Bu etkileyici ve düşündürücü oyunu izlemek için yerinizi hemen ayırtın!

Unutulmaz bir tiyatro deneyimi için hazır mısınız? Gogol’un büyülü dünyasına adım atmak ve unutulmaz bir tiyatro deneyimi yaşamak için hazır olun! Şimdi biletlerinizi alın ve bu muhteşem gösteriyi kaçırmayın!

Samsun’un Kültür ve Sanat Dolu Anılarını Paylaşın! Samsun Atakum Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi, kültür ve sanat tutkunları için buluşma noktası! Bu unutulmaz oyunu Samsun’un en sevilen kültür mekânlarında izlemek için şimdiden yerinizi ayırtmayı unutmayın!

11 Şubat 2024 Pazar – 20:00

Bilet Al

 

 

Buyur Burdan Kaç  

Tür: Tiyatro

Sezonun en çok güldüren tiyatro oyunu “Buyur Burdan Kaç” seyircisi ile buluşmaya devam ediyor.

“Selim ve İsmail uzun uğraşlar sonu cezaevinden tünel kazıp firar etmiş iki mahkûmdur. Kazdıkları tünelin parka çıkacağını düşünen iki kafadar kendilerini yalnız yaşayan iki kadının salonunda bulurlar. Tünelden peşlerine düşen bir polis amirinin de eve gelmesi ile olaylar iyice içinden çıkılmaz bir hal alır ve kahkaha tufanı başlar.

Yazan: Sezer Soykök
Yöneten: Serdar Sevtekin
Oynayanlar: İpek Tenolcay, Deniz Pulaş, Sezer Soykök, Serdar Sevtekin ve Cemal Gönen

12 Şubat 2024 Pazartesi – 20:00

Bilet Al

 

 

Seda Yüz Stand-Up

Tür: Stand-Up

Seda Yüz dertlere derman, yaralara merhem olan stand-Up gösterisiyle 16 Şubat 2024 Cuma SBB Sanat Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor.

16 Şubat 2024 Cuma – 20:30

Bilet Al

 

 

Sinemalar…

Argylle: Gizli Casus  

Tür: Gerilim

Bryce Dallas Howard, mutluluktan anladığı evde bilgisayarı ve kedisi Alfie ile bir gece geçirmek olan; çok satan casusluk romanları serisinin münzevi yazarı Elly Conway'i canlandırıyor. Ancak Elly'nin gizli ajan Argylle'ı ve onun küresel bir casus örgütünü çözme görevini konu alan kurgusal kitaplarındaki olaylar, gerçek hayattaki bir casus örgütünün gizli eylemlerini yansıtmaya başladığında, evdeki sessiz akşamlar geçmişte kalır. Kediye alerjisi olan casus Aiden'ın eşlik ettiği Elly, kitabındaki kurgusal dünya ile gerçek dünya arasındaki çizgi bulanıklaşmaya başladıkça katillerden bir adım önde olmak için dünyanın bir ucundan diğerine koşturur.

Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Samuel L. Jackson, Bryce Dallas Howard, Henry Cavill

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Efsane 

Tür: Komedi

Çorum’da yaşayan Sadık ve ailesi binlerce yıllık aile geleneği olarak yoğurtçuluk yapmakta, yoğurtlarının lezzeti ve şifasıyla bilinmektedirler. Bu efsane yoğurdun sırrı ise ailenin en büyüğü olan Dede tarafından saklanmakta ve yoğurtları o yapmaktadır. Ancak bir yaz günü dedenin evinin çatısına kar yağması her şeyi değiştirecektir… Efsaneye göre sırra sahip olanın çatısına yaz günü kar yağarsa o sır başkasına aktarılmalı, aileden başka birine el verilmelidir. Eğer verilmezse, ailenin başına büyük felaketler gelecek ve helak olacaklardır. Bir an önce el verilmesi için Yoğurtçuoğlu ailesinin tüm fertleri bir araya gelmelidir. Buna Sadık’ın İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle görüşmeyen ikiz kardeşi Özgür’de dahildir. İkiz kardeşler Sadık ve Özgür binlerce yıldır nesilden nesile aktarılan efsane yoğurdun sırrını Dede’lerinden alabilmek için amansız bir mücadeleye girişeceklerdir.

Yönetmen: Selçuk Aydemir
Oyuncular: Cemile Canyurt, Cengiz Bozkurt, Ahmet Kural

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Öğretmenler Odası  

Tür: Dram

Carla Nowak bir lisede matematik öğretmenliği yapan genç bir kadındır. Kendisini yeni atandığı okulundaki meslektaşlarından ayıran en önemli özelliği ise idealizmidir. Arka arkaya yaşanan hırsızlık olayları okulda huzuru kaçırırken Türk bir öğrenci hırsızlıkla suçlanır ve Carla bu olayı araştırmaya karar verir.

Yönetmen: İlker Çatak
Oyuncular: Eva Löbau, Leonie Benesch, Leonard Stettnisch

Bilet Al

 

 

Sadık Ahmet

Tür: Dram

Film, Batı Trakya Türklerinin yaşadığı zulme karşı mücadele veren Doktor Sadık Ahmet'in hayatını anlatıyor.

Yönetmen: Hakan Yonat
Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Nur Fettahoğlu, Turgay Aydın

Bilet Al

 

 

Aşk Mevsimi

Tür: Romantik

Şirin ve Ali Yaman’ın genç yaşlarda Bozcaada’da başlayan macerası yıllar ilerledikçe içinden çıkılmaz bir hal alır. İkisinin de farklı anlarda hissettiği aşk mevsimleri bir türlü aynı anda gerçekleşmez.

Yönetmen: Murat Şeker
Oyuncular: Cem Yiğit Üzümoğlu, Fırat Tanış, Dilan Çiçek Deniz

Bilet Al

 

 

 

Hannas 2 

Tür: Korku

Film, ailelerinin ilişkilerine onay vermemesi sonrası birlikte şehir dışına kaçan ve bir tanıdıklarının evinde kalan Ali ve Jale'nin, burada başlarından geçen paranormal olayları konu ediniyor.

Yönetmen: Gökhan Arı
Oyuncular: Sibel Ecenur Öztürk, Oğuz Ali Şenol, Tayfun Sav

Bilet Al

 

 

Bars 

Tür: Dram

Soyu tükenmiş Anadolu parsını arayan iki zoolog, geçmişin izlerini takip ederek Anadolu’yu keşfe çıkar. Veysel, efsanevi varlıkla yüzleşmek için, Emre ise kırk yıldır görüntülenemeyen parsa duyduğu özlemle doludur. Ancak, çektikleri karanlık fotoğraf, onları karşılarına çıkan bürokratik engellerle yüzleşmeye zorlar. Milli park izinleri olmadan devam etmek zorunda kalan ikili, Hacıbektaş’ta Veysel’in sırrını paylaştığında hayatlarının dönüm noktasına ulaşır. Olmayan bir şeyi aramak, onları da mı yok edecektir?

Yönetmen: Orçun Köksal
Oyuncular: Münir Can Cindoruk, Ali Seçkiner Alıcı, Görkem Kasal

Bilet Al

 

 

Büyük Macera 2: Sürpriz Misafir 

Tür: Animasyon

Mic Mic, tavşan Oscar, panda ve leylek Karl ile birlikte, küçük bir ayı yavrusunu uzaklardaki bir ormanda ailesine teslim etmek için sürprizlerle dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Yönetmen: Natalya Nilova, Vasiliy Rovenskiy

Bilet Al

 

 

Cem Karaca’nın Gözyaşları

Tür: Biyografi

Film, gerek müzik kariyeri gerek hayatıyla ilham veren isimlerden olan Cem Karaca'nın yaşamını konu ediniyor.

Yönetmen: Yüksel Aksu
Oyuncular: Fikret Kuşkan, İsmail Hacıoğlu, Yasemin Yalçın

Bilet Al

 

 

Çıkış Yok 

Tür: Macera

Farklı geçmişlere sahip bir grup insan, seyahat ettikleri uçağın Pasifik Okyanusu'na düşmesiyle büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalır. Hava kaynağının tükenmesi ve tehlikelerin her taraftan yaklaşmasıyla kabus gibi bir hayatta kalma mücadelesi başlar.

Yönetmen: Claudio Fäh
Oyuncular: Phyllis Logan, James Carroll Jordan, Colm Meaney

Bilet Al

 

 

İnadıyla Şampiyon

Tür: Belgesel

İnadıyla Şampiyon, Trabzonspor'un 2022 yılında lig şampiyonluğuna giden yolunu merkezine alıyor.

Yönetmen: Bedran Güzel

Bilet Al

 

 

Lohusa  

Tür: Komedi

Lohusa, bir anne ve babanın, doğumdan sonra yaşadıkları ilk 40 gün ve bu süre içinde başlarına gelen komik olayları anlatıyor.

Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Oyuncular: Gupse Özay, Onur Gürçay, Hazal Türesan

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Kardeş Takımı  

Tür: Komedi

Sıradan bir okul sabahına uyandığını zanneden 4 kardeş Deniz, Derya, Ali ve Yaz; anne babalarının aslında birer gizli ajan olduklarını öğrenirler. Anne babaları, olağanüstü teknolojilerin korunduğu TeknoStar için çalışmaktadırlar ancak bu teknolojileri ele geçirmek isteyen kötü güçler tarafından kaçırılmışlardır. TeknoStar, Dünya’nın geleceğine yön veren yüzlerce teknolojik icat ve yazılımın saklandığı önemli bir merkezdir. Evlerindeki gizli bir bölmede saklanan süper bilgisayar TA-OZ 4000 nam-ı diğer TAKOZ’un da yardımlarıyla hem anne ve babalarını hem de Dünya’nın geleceğini kurtarmak için maceraya atılan 4 kardeş; bu zorlu yolculukta gerçek bir Kardeş Takımı’na dönüşeceklerdir.

Yönetmen: Mustafa Kotan
Oyuncular: Çağan Efe Ak, Fırat Albayram, Ceyda Kasabalı

Bilet Al

 

 

Ördeklerin Göçü

Tür: Animasyon

Yeşilbaş ailesi biraz tekdüzedir. Baba Mack, ailesini güvende tutmak için New England göleti üzerinde sonsuza dek kanat çırpmaktan memnundur. Anne Page, bir şeyleri değiştirmek ve özellikle genç oğulları Dax ile yavru kızları Gwen’e tüm dünyayı göstermek ister. Göçmen bir ördek ailesinin uzak diyarların heyecanlı hikayeleriyle göletlerine inmesinden sonra Pam, Mack’i New York üzerinden tropikal Jamaika’ya gidecekleri bir aile yolculuğuna çıkmaya ikna eder. Yeşilbaşlar kış için güneye doğru yol alırken sağlam planları kısa sürede ters gider. Deneyimleri; ufuklarını genişletmeleri, kendilerini yeni arkadaşlara açmaları ve düşündüklerinin çok ötesini başarmaları için ilham verirken kendileri ve birbirleri hakkında hayallerindekilerin çok ötesini öğrenmelerini sağlayacaktır.

Yönetmen: Benjamin Renner

Bilet Al

 

 

Afacanlar Kampta  

Tür: Komedi

Babasının çalıştığı AVM’yi hırsızlardan kurtarmış olan Emirhan büyümüş, o günlerde tattığı dostluk ve macera ruhunun yerini büyümenin getirdiği hayat rutini ve sorumluluklar almıştır. Dedesi Saffet’in şehir dışında işlettiği çocuk kampında çalışmak için geldiği o yaz, hayatında bir dönüm noktası olacaktır. Kampın daha ilk gününde tanıştığı, orada yaz tatilini geçirmeye gelmiş 25 çocuk arasında öne çıkan Arda, Esila ve Ömer, Emirhan’a kendi maceracı hallerini hatırlatır. Kampın bulunduğu beldenin muhtarı Nuri, kamp çocuklarına yemek servisi yaparken, muhtarın kızı Sedef ise kısa sürede çocuklarla kaynaşmayı başarır. Bir gün beldeye camping için gelen Amerikalı belgesel ekibinin ilgisini kampın içindeki botanik alanı çeker. Yönetici Saffet dede şaibeli bir şekilde ayağını kırıp hastaneye düşünce kampın tüm sorumluluğu Emirhan ve kamp çocuklarına kalır. Kısa sürede belgeselcilerin özel bir bitki olan Zinya çiçeğini çalmaya gelen ajanlar olduğu anlaşılacak ve iki taraf arasında bir macera başlayacaktır.

Yönetmen: Enes Ateş
Oyuncular: Berat Efe Parlar, Talha Tosun, Bülent Polat

Bilet Al

 

 

Kolpaçino 4 4’lük  

Tür: Komedi

Özgür ve Sabri aralarındaki husumete son verebilmek ve hesaplaşabilmek için bir mekanda toplanırlar. Tayfun nişanlanmadan son bir kumar gecesi organize eder. Özgür’ü de bu özel gecede kendisine eşlik etmesi için davet eder. Vural ve adamlarının mekâna gelmesi işleri değiştirecektir.

Yönetmen: Kamil Çetin
Oyuncular: Serkan Şengül, Aydemir Akbaş, Şafak Sezer

Bilet Al

Bilet Al

 

 

3391 Kilometre  

Tür: Aşk

Beyza Alkoç'un aynı isimli kitabından uyarlanan film, bir uzak mesafe aşkının hikâyesini anlatıyor. İzmir, 18 yaşında; ismini aldığı güzide şehrimiz İzmir’de yaşayan bir genç... Bir gece aldığı bir mesajla hayatına Ege girer ve her şey bir anda değişir.

Yönetmen: Deniz Enyüksek
Oyuncular: Ahmet Haktan Zavlak, Derya Pınar Ak, Cavit Çetin Güner

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Atatürk 1881 – 1919 (2.Film)

Tür: Dram

Mustafa Kemal, 1915 yılında Gelibolu cephesinde büyük bir sınav vermiştir. Ancak onun önünde başka savaşlar da vardır. Doğu Cephesi’nde Ruslara, Suriye cephesinde ise İngilizlere karşı büyük bir mücadele verecek olan Mustafa Kemal sonunda 1. Dünya Savaşı’nda Savaşı’nı kaybetmeyen tek Osmanlı Subayı olarak tarihe geçecektir. Ancak cephelerde verdiği bu büyük başarıların ardından İstanbul'a döndüğünde Mustafa Kemal'i kötü bir sürpriz bekler.

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Oyuncular: Sarp Akkaya, Songül Öden, Aras Bulut İynemli

Bilet Al

 

 

*Dune: Çöl Gezegeni  

Tür: Aksiyon

Uzak bir gelecekte geçen "Dune", ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. "Baharat" adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu "baharat"tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Yönetmen: Denis Villeneuve
Oyuncular: Timothée Chalamet, Josh Brolin, Rebecca Ferguson

Bilet Al

 

 

*Harika Kanatlar

Tür: Animasyon

Dünya'nın kahramanları Harika Kanatlar, Jett'in en hızlı jetiyle sevimli Fei'yi partiye ulaştırmaya çalışırken, Şehir Şakacısı Billy Willy'nin kötü planıyla karşı karşıya kalırlar! Fei'nin annesi kaçırılınca, Jett ve Fei birlikte çalışarak gizemli ipuçlarını takip ederler. Harika Kanatlar ekibi yardıma gelir ve renkli bir macera başlar! Uzayda başlayan savaşta, Jett ve Fei birlikte çalışarak dünyayı kurtarır ve çocuklardan gelen sevgiyle dolu bir sona ulaşırlar.

Yönetmen: Cao Feng

Bilet Al

Bilet Al

 

 

*Zavallılar

Tür: Bilim Kurgu

Poor Things, bir bilim insanı tarafından hayata döndürülen genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Genç bir kadın olan Bella, trajik bir şekilde ölür. Ancak sıra dışı bir bilim insanı olan Dr. Godwin Baxter beynini, bir bebeğin beyni ile değiştirerek onu hayata döndürür. Bexter’ın koruması altında olan Bella, etrafındaki dünyayı keşfetmek için kendini keşfetme yolculuğuna çıkar. Bu sırada onun yolu, becerikli ve ahlaksız bir avukat olan Duncan Wedderburn ile kesişir ve ikisi kıtalar arası çılgın bir maceraya atılır.

Yönetmen: Yorgos Lanthimos
Oyuncular: Willem Dafoe, Emma Stone, Mark Ruffalo

Bilet Al

 

 

*Türkler Çıldırmış Olmalı 2: Mavi Vatan  

Tür: Komedi

Komedi türündeki "Türkler Çıldırmış Olmalı" filminin devam halkası olan "Türkler Çıldırmış Olmalı 2 Mavi Vatan"ın yönetmen koltuğunda, ilk filmin de yönetmenliğini üstlenen Murat Aslan oturuyor. Senaryosunda Murat Aslan'ın imzasının olduğunu filmin oyuncu kadrosunda Ömer Başdoğan, Kadir Çöpdemir, Peker Açıkalın, İnan Ulaş Torun, Bülent Çolak, Sadi Celil Cengiz, Yeşim Salkım gibi isimler yer alıyor.

Yönetmen: Murat Aslan
Oyuncular: Sadi Celil Cengiz, İnan Ulaş Torun, Ömer Başdoğan

Bilet Al

 

 

*İyi Bir Aile Değiliz

Tür: Komedi

Murat, babasının vefatı sebebiyle hayatının en tuhaf aile buluşmasına katlanmak zorundadır. Tüm sülale rahmetliyi köylerindeki aile mezarlığına defnetmek isterken Murat bu adetlerin eskide kaldığını, İstanbul’da bu işi organize edeceğini söyler. Murat, babasını kaybetmenin üzüntüsü içindeyken, bir de bu hengamede cenaze kaybolur. Artık Murat'ın gözünde tüm aile üyeleri şüpheli durumdadır! İlaçlarını içse aslında iyi çocuk olan kuzen Hızır, rahatsız edici şekilde yardım sever diğer kuzen Sinan, ailenin ayaklı gazetesi Çiçek, işbirlikçi kapıcı ve tüm diğer garip aile üyeleri, 24 saat süren bu hengamede Murat'ı giderek çileden çıkartırlar.

Yönetmen: Haki Biçici
Oyuncular: Kaan Yıldırım, Sarp Apak, Erkan Kolçak Köstendil, Şinasi Yurtsever

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

*MK Ultra: Gizli Dosyalar  

Tür: Gerilim

Azimli ve işine tutkuyla bağlı olan bir psikiyatr Ford Strauss, akıl hastanesinde işe başlar. Bilmesi gereken şey ise işe başladığı bu akıl hastanesinde merkezi istihbarat teşkilatı CIA, insan denekler üzerinde çalışmaktadır. Deneklere verilen uyuşturucu maddeler sayesinde zihin kontrolü sağlamayı amaçlayan bu deneyler siyaset ve bilimin buluştuğu pis ve vicdansız işkencelerden farksızdır. Ahlaki ve bilimsel anlamda çelişkiler yaşamaya başlayan Ford, CIA’in yürüttüğü bu gizli deneylerin yapıldığı kurumu yönetmek zorunda kalır. Fakat Ford’un yürütülen bu operasyonun illegal olduğunu keşfetmesi fazla uzun sürmeyecektir.

Yönetmen: Joseph Sorrentino
Oyuncular: Jason Patric, Jaime Ray Newman, Anson Mount

Bilet Al

 

 

 

*Mihrez 3: Cin Bebek 

Tür: Korku

Selma ve Muzaffer çifti yeni evlenmiştir. Gizemli bir doğum sonucu çocukları dünyaya gelir. Ancak bu doğum geçmişte yaşanan bazı olayların habercisi gibidir. Köyde ve aile içerisinde doğumdan sonra bazı esrarengiz olaylar gerçekleşir ve büyük lanet başlar.

Yönetmen: Engin Akyıldırım
Oyuncular: Levent Çakır, Banu Şahin, Erman Erkay

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

0 Yorum

Yorum Yap