SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 13:49
Havza Mekanik Katlı Otopark için açılış heyecanı Görseli
EKONOMİ

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Havza ilçesinde yapılan Mekanik Katlı Otopark’ın açılışı yarın düzenlenecek törenle yapılacak. Hizmete girecek tesis ile birlikte ilçedeki park yeri sorununun büyük oranda çözülmesi hedefleniyor. Samsun’da büyük yatırımları tek tek hayata geçirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mekanik Katlı Otoparkın hizmete girmesinin ilçede parklanma sorununa kalıcı bir çözüm getireceğini söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi kent genelinde trafik sorununa kalıcı çözümler bulmaya devam ediyor. Bu kapsamda kent merkezi ve ilçelerde hazırlanan otopark projeleri bir bir hayata geçiyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, Havza ilçesinde 5 katlı 340 araç kapasiteli mekanik katlı otopark inşa edildi. Araç test aşamalarının tamamlanmasının ardından Mekanik Katlı Otopark için açılış günü geldi. Yerli mekanik sistemle çalışacak otopark için yarın (21 Temmuz Cuma) açılış töreni düzenlenecek. Törenle birlikte hizmet vermeye başlayacak otoparkta otomobilleri sürücüler değil, asansörlü mekanik sistem park edecek. Araçlar yine aynı sistemle park alanından alınıp sahiplerine teslim edilecek.‘ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIM’

Kentte büyük yatırımları tek tek hayata geçirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Havza Mekanik Katlı Otopark da çok önemli yatırımlarımızdan birisi. Kent trafiğini rahatlatmak için hayata geçirdiğimiz projelerden biri olan Havza Mekanik Katlı Otopark, ilçe için çok büyük bir öneme sahip. Bu yatırım Havza’da yaşanan parklanma sorununa kalıcı bir çözüm getirecek.  Yarın açılışı gerçekleştirilecek Havza Mekanik Katlı Otopark’ımızın hayırlı olmasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı saat 14:00’da gerçekleştireceğimiz açılış törenine katılmaya davet ediyorum” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap