SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 03:10
Esnaf, Ramazan Bayramı'ndan 60 milyar lira ciro bekliyor Görseli
EKONOMİ

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Özel günler, alışveriş noktasında piyasaları canlandırıyor. Ramazan Bayramı da esnaf açısından en önemli alışveriş zamanlarından birini oluşturuyor. Yolculukların artacağı, turizmin canlanacağı bu günlerde giysi ve ikramlıklara da bütçe ayrılacak.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın Ramazan Bayramı'ndan beklentilerini açıkladı

Palandöken, yazılı açıklamasında, Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala piyasada hareketliliğin başladığını bildirdi.

Bayram tatilinin 9 gün olmasının turizm sektörünü de canlandıracağını belirten Palandöken, açıklamasına şöyle devam etti:

Piyasada seçim hareketliliği de var ama vatandaş bayramlık, ikramlık, hediyelik gibi ürünlerin alışverişini yapmaya başladı.

"Piyasaya 50-60 milyar lira girmesi bekleniyor"

Bu bayram, bayramlık alışverişlerinden ikramlık alışverişlerine kadar piyasaya yaklaşık 50-60 milyar lira girmesi bekleniyor.

Şehirlerarası yolculuklar artacak

Bayram tatilinde şehirlerarası yolculukların da artacağına işaret eden Palandöken, kıyafet ve ayakkabı ile kolonya, şeker, çikolata gibi ikramlıklarda, baklava ve su böreği gibi bayramın vazgeçilmez ürünlerinde satışların günler öncesinden başladığına dikkati çekerek şöyle konuştu:

Bu dönemde alışverişlerin güvenilir, bilinir esnaftan yapılması hem fiyat kontrolü hem de sağlık açısından oldukça önemli. Aldığınız ürünlerin iade imkanı mutlaka olmalı. Öte yandan nisanla birlikte baharın da gelmesiyle temizlik ürünlerinden ve badana boyadan tutun da tüm sektörler mevsimsel olarak canlanır.

 

 

0 Yorum

Yorum Yap