SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 02:46
Samsun Keşif Kampüsü’nde özel eğitim Görseli
EĞİTİM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve TEKNOFEST’ in kentteki kalıcı izlerinden biri olan Samsun Keşif Kampüsü’nde eğitim yarıyıl tatilinde de devam ediyor. Mevcut öğrencilerin dışında yarıyıl tatilinde yapılan başvurular sonucunda gelen öğrenciler, atölye ve keşif alanlarında bilim ve teknoloji ile ilgili özel eğitim çalışmalarına katılıyor.
 

Geleceğin teknolojilerini üretecek çocukların bilimle iç içe olup bilgiye dayalı sistemlerle eğitilmelerini hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Atakum ilçesi Emek Park’ta inşa ettiği Samsun Keşif Kampüsü’nde eğitim çalışmaları devam ediyor.

T3 Vakfı ile yapılan iş birliği kapsamında eğitim programları oluşturulan Samsun Keşif Kampüsü’nde daha önce girdikleri sınavı başarıyla tamamlayan 9-11 yaş grubundaki 300 öğrenci eğitim alıyor. Samsun Keşif Kampüsü’nde 2023-2024 eğitim öğretim yılı 1’inci dönemi yapılan proje şenliği ile tamamlandı. Kurumda eğitim çalışmaları yarıyıl tatilinde de ara vermeden devam ediyor. Sınavla belirlenerek eğitim alan 300 öğrencinin dışında yarıyıl döneminde burada eğitim almak isteyen öğrenciler kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvuru yaptı. Başvuruları değerlendirilen 150 öğrenci yarıyıl tatilinde burada 2 günlük eğitim çalışmasına katıldı. 2 Şubat 2024 tarihine kadar isteyen öğrencilerin kurumda 2 günlük eğitim çalışmasına katılabileceği belirtildi.

Eğitim çalışmaları için TÜBİTAK, Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Üniversitesi’nin de destek verdiği Samsun Keşif Kampüsü’nde matematik, fizik, astronomi uzay ve havacılık, teknoloji, kimya ve insan bilim, doğa, kişisel gelişim, destekleyici eğitim, girişim, üretim ve dene yap atölyesi ile bunlara ait keşif alanları yer alıyor.

YARIYIL TATİLİNDE DE EĞİTİM DEVAM ETTİ


Samsun Keşif Kampüsü’nde öğrencilere sunulan eğitim ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Bilim Okulları Koordinatör Yardımcısı Birol Genç, “Samsun Keşif Kampüsümüzde eğitim öğretim döneminde 1’inci yarıyılı tamamladık.

Yaptığımız proje şenliği ile öğrencilerimiz yarıyıl tatiline çıktılar. Ancak eğitim çalışmalarımız yarıyıl tatilinde de devam ediyor. Bu öğrencilerimizin dışında ilimizde çeşitli okullarda eğitim alan başka öğrencilerimiz için yarıyıl tatilinde hizmet vermeye devam ediyoruz. Yapılan online başvuruların ardından bu öğrencilerimiz onlar için hazırladığımız 2 günlük eğitim programlarına katıldılar. Hafta sonuna kadar bu öğrencilerimiz için eğitim çalışmaları devam edecek” dedi.‘8 FARKLI ALANDA KARİYER VE FARKINDALIK EĞİTİMİ ALIYORLAR’


Samsun Keşif Kampüsü’nde öğrencilere tematik atölyelerde sorgulama ve keşfetmeye dayalı eğitim imkanı sunulduğunu dile getiren Genç, “Yapılan sınavla seçilen öğrencilerimiz hafta sonları burada 8 farklı alanda kariyer ve farkındalık eğitimleri alıyorlar. Sarmal müfredat yöntemiyle düzenlediğimiz eğitimler, öğrencilerimizin kavramları deneyerek ve yaşayarak öğrenmelerine olanak sağlıyor. Samsun Keşif Kampüsü, çocuklarımızın bilim, teknoloji, sanat ve kişisel gelişim alanlarında kapsamlı bir eğitim alarak gelecekteki liderler olmalarına katkı sağlamayı hedeflemektedir. Yaptığımız her çalışmanın genç nesillerin potansiyelini ortaya çıkarmak ve ülkemizin teknolojik gelişimine katkıda bulunmak adına önemli adımlar olduğunun bilincindeyiz” diye konuştu.   

0 Yorum

Yorum Yap