SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 10:57
Bilim Samsun'a yoğun ilgi Görseli
EĞİTİM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, öğrencilerin bilime yatkınlıklarını teşvik ederek proje bazlı düşünce kabiliyetlerini ortaya çıkarmayı amaçlayan ‘Bilim Samsun’ yaz döneminde 5 bin 791 öğrenciyi ağırladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, SASKİ Genel Müdürlüğü’nün yanında yer alan, yaklaşık 24 bin metrekare alan üzerinde oluşturduğu Kent Park, içinde yaptığı ve geçen 28 Şubatta faaliyete geçen ‘Bilim Samsun’ gerek öğrenciler gerek öğretmenler tarafından ilgi görmeye devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği kapsamında okullardan gelen 6-14 yaş grubundaki öğrencilerin eğitim gördüğü merkez faaliyetine yaz döneminde de ara vermedi. Bilim Samsun yaz döneminde düzenlenen eğitim programlarında 5 bin 791 öğrenciyi ağırladı. Burada yapılan atölye çalışmalarına katılan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

 

“Kentimiz için önemli bir eğitim yatırımı”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bilim Samsun’un kent için çok önemli bir eğitim yatırımı olduğunu söyleyerek, “Bilim Samsun, şehrimiz için, geleceğimizin mimarları çocuklarımız için çok önemli bir merkez. Yaz döneminde de faaliyetine devam eden bu merkezi kentimizdeki tüm öğrencilerimizin görmesini istiyoruz. Öğrencilerimizin buradaki atölyelerde eğitim görmeleri, bilime olan meraklarının artması, farkındalıklarının oluşması çok önemli. Burası öğrencilerin bilgiyi keşfetmelerini, kendi potansiyellerinin farkına varmalarını sağlayan bir merkezdir. Öğrenciler farklı atölyelerde derslere girerek kendi yeteneklerini keşfediyorlar. Türkiye’nin yarınları olan çocuklarımızın tam donanımlı bir şekilde, bilim ve teknoloji ile iç içe olarak yetişmeleri, geleceğe böyle hazırlanmaları hem kentimiz için hem de ülkemiz için çok kıymetli” dedi.

Yaz döneminde atölye çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirten Bilim Samsun’da görevli Fen Bilimleri Öğretmeni Cansu Karaman Türk, “6-14 yaş arasındaki öğrencilere yaz döneminde de hizmet vermeye devam ettik. Öğrencilerimiz düzenlediğimiz eğitim programlarına katıldılar. Atölye çalışmalarında yer aldılar. Çocuklarımızı bilimle buluşturmanın heyecanı içerisindeyiz. Kentimizdeki tüm öğrencilerin Bilim Samsun’u tanımasını istiyoruz” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap