• Samsun
  • Son Güncelleme 23:05
Samsun'da sağlıkçılar aşı olmaya başladı Görseli
COVİD-19

Samsun'a getirilen koronavirüs aşıları, ilk olarak sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç ile hastane başhekimleri ve sağlık çalışanları ilk aşıyı vuruldu.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun'a Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 26 bin doz Coronavac isimli inaktif Covid-19 aşısını ilk vurulan Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, "26 bin doz aşımızın dağıtımını gerçekleştirmiştik. Bugün de aşıları yapmaya başladık. Şu an tüm kamu, özel hastanelerimizde, aile sağlığı merkezlerimizde, üniversitemizde aşılarımız yapılmaktadır. İlk sağlık çalışanlarımız oluyor. Daha sonra bakanlığımızın belirlediği risk grupları, huzurevi sakinleri kronik rahatsızlığı olanlar şeklinde devam edecektir. Eski normal günlere dönebilmemiz için aşı yaptırmamız gerekiyor. Tünelin ucunda görünen ışık aşıydı. Aşının gelmiş olması mutluluk vericidir. Aşı yaptırarak bu illetten kurtulmuş olacağız" diye konuştu.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen ise, "Yaklaşık 11 aydır verdiğimiz Covid-19 mücadelesi aldığımız tedbirler, uyguladığımız tedaviler yoğun ve yorucu bir süreç geçirdik. Bu insanlığa şifa olur niyetiyle bütün halkımız teveccüh gösterir. Aşılarımızı yaptırırız. Normal hayata, eski ve sağlıklı günlere ulaşmada en geçerli yollarından biri de budur. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak 25 aşı odası oluşturduk. Bakanlık talimatları gereği tamamen hastanemizin farklı girişlerinden, acil müdahale odaları, doktor odaları ve internet bağlantısı her türlü altyapısı hazırlayarak aşı odalarını oluşturduk. Hedefimiz bakanlığımız talimatları gereği personelimiz yarısını bugün ilk günden aşılayabilmektir" dedi.

Yorum Yap